Баян

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук
Сабж в умілих руках. Правда, в умілих руках не баян, а гармошка-двохрядка, але усім байдуже
Наруто це круто баян
Існують навіть чемпіони світу по баяну

Якщо ти втомивсь читати
анекдоти бородаті,
розглядать старі картинки,
100 раз бачити ті ж лінки,
Відкидай всі сентименти,
Пищи автору в коменти:
“Це - баян!" - і інші люди
вже його читать не будуть

diversey_ua

Якщо бачиш ти фуйло,
Що постить. що вже було,
Якщо пхне цей підарас
Обговорене не раз –
Баяністом він зоветься.
Як в реалі доведеться
З ним зустрітись – в пику бий! –
Гірший він, ніж голубий

pamerast

Зміст

[ред.] УРЖ

КлЯсичний Тульський трирядний БАЯН

Бая́н - музичний інструмент, різновид гармоніки з повним хроматичним звукорядом на правій клавіатурі, басами і готовим акордовим або готово-виборним акомпаніментом на лівій.

Названий на честь староруського співака-оповідача Бояна.

Сучасний баян оснащений п'яти- чи трирядною правою клавіатурою, іноді з регістрами-перемикачами (залежно від кількості одночасно звучних голосів при натисненні однієї кнопки в правому клавіатурному механізмі) і готово-виборною п'яти- чи шестирядною лівою і має прекрасні художньо-виконавчі можливості, дозволяє грати не лише прості мелодії, але і шедеври світової класики. Існують двух-, трьох-, чотирьох- і пятиголосні баяни. Одна кнопка відчиняє віконце, у кожному з яких відповідно 3, 4, 5 язичків-голосів.

Баян складається з трьох частин - правий напівкорпус, лівий напівкорпус, міхова камера. Звук у баяні виникає за рахунок коливання язичків в отворах голосової планки під впливом повітряного струменя з мІхової камери, чи в мІхову камеру.

5-рядний баян, як правило, називають "кнопковим акордеоном"

[ред.] В оцих Ваших інтернетах

Бая́н (також боя́н, або бойан) фоф. гуслі) — в російському та українському інтернет-слензі вже згадувана і обговорена раніше (надто неодноразово) інформація або тема, несвіжий жарт, старий анекдот і т.п.
Цей термін можна віднести до Інтернет-мемів.

Баяном може бути тема, повідомлення, коментар та ін. у блозі, на форумі тощо. Оскільки ця інформація вже стала добре відомою іншим учасникам спілкування, повторна її публікація часто викликає незадоволені коментарі. Баяни здебільшого публікують люди, що не стежать за форумом і не завдають собі клопоту користуватися FAQ або пошуком. Проте іноді баян використовується учасником спілкування цілеспрямовано - з провокативною метою або для нагадування.

Баян в інтернетах

У відповідь на баян (для виразу незадоволення) іноді використовують різні комбінації символів (смайликів), які мають візуально нагадувати клавіатуру та міхи справжнього баяну:

Москаль із сабжем у руках на фоні Парижу

[ред.] Походження

Цей мем походить від відомого анекдоту (“Ховали тещу. Порвали два баяна.”), який постився на форумі Авто.ру у розділі "Свіжі анекдоти" так часто, що перетворився у заборонений оффтоп.

Невдовзі «баян» перетворилось в тенетах у символ старого затріпаного жарту чи просто банальності. Також, можливо, походить від слово сполучення БОродатиЙ АНекдот.


[ред.] Приклади застосування (баян очима смайлофага)

У відповідь на баян (для виразу незадоволення), окрім власне слова "баян" та його похідних типу "баянище!" іноді використовують різні комбінації символів (смайликів), які мають візуально нагадувати клавіатуру та міхи справжнього баяну:

[:]||||[:]
[:]/\/\/\/\[:]
[:|||||:]
[:]VVV[:]
[:W:]

Або ж у бінарному варіанті:

11100001 11100000 11111111 11101101

Для емоційного посилення замість слова «баян» використовується також слово «трирядка» (тобто трирядний баян). У вигляді символів трирядка виглядає таким чином:

[::]||||||[:]


[ред.] А ще

[ред.] Посилання

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти