Двач

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук

Двач, він же Два.Ч, він же 2ch.ru, він же Dvach - нам цікавий лише, як шмат мертвої інтернет-історії.

Зміст

[ред.] В Луркомор'ї

(Переклад)

"Зайшов на двач ти,
Хочеш порад мудрих.
Смоктани-но хуйця"
- Анонімус

(Ось відкіля полюблення до смоктання хуйців у вітчизняних ясонів та курок!)

"До двох бід Росії - дурнів і доріг, додалася третя, теж на букву "д" - двач"
- Анонімус


Два.ч (також Двач, 2ch) - навіки покійний російський анонімний форум, аналог японської іміджборди (від англ. "imageboard") 2chan.net.

Подібні сайти існують у багатьох країнах світу, найбільшим є американський 4chan.org.

Два.ч складався із понад сорока розділів: двох дискусійних, більше 25 загальних, дюжина присвячені аніме (п'ять з них знаходяться в розділі "дорослим") і Оекакі (moon. お絵描き) - онлайновий графічний редактор.

Кожен розділ, за винятком "/b/реда", мав чітко обкреслену тематику. На Два.ч прийнято називати розділи "бордами" (від англ. "board") чи "дошками".

[ред.] Перший московський анонімний??

На відміну від інших веб-форумів, де користувачам необхідно реєструватися для отримання доступу, Два.ч проповідував ідею примусової анонімності, коли користувачеві не просто не обов'язково реєструватися, але і принципово не можна це зробити.
Відповідно, завсідники Два.ч з гордістю називали себе Анонімами (чи Анонімусами, від англ. "anonymous").

Втім, на усіх дошках, окрім /b/, була можливість залишити своє ім'я, трипкод і електронну пошту для ідентифікації але багато битарды вважали це негідним вчинком, і зневажливо називали таких користувачів "трипфагами".
Також існувало (і існує) таке поняття, як "деанонімізація", тобто публікація якої-небудь інформації (наприклад, адреси блогу або фотографій) що дозволяє однозначно визначити особу анонімного учасника.
Деякі користувачі добровільно розкривали своє походження з метою піару. Частенько вони згодом піддавалися публічному знущанню і навіть переслідуванню за межами Двача


[ред.] На Двачі /b/ називався "Бред"

У /b/ кожен має право на свою точку зору.

Створений за зразком відомої дошки /b/ на 4chan.org, розділ заперечував всякі правила. У ньому кожен міг публікувати будь-які матеріали, за винятком тих, що суперечать чинному законодавству.

/b/ також запозичував і стиль спілкування свого старшого брата, разом з його специфічним жаргоном, нарочитим коверканням слів і сумнівними жартиками, незрозумілими для "необізнаних".

Завсідники /b/ звали один одного /b/тардами (читається як "бітард", від англ. retard - "розумово відсталий" (за іншою версією, слово "бітард" походить від слова англ. bastard - "ублюдок") або /b/ратьями.

Англомовні бітарди іноді називають російських бітардів "/бі/ольшевиками" (/b/olsheviks).
/b/ був найпопулярнішим розділом на Два.ч кількість повідомлень в якому вже перевищувало шість мільйонів і за добу додавалося ще близько двадцяти тисяч (для порівняння, другий за популярністю розділ /vg/ має тільки 260000 повідомлень).

[ред.] У цій Вікі

[ред.] Примітки

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти