Довідка:Архів

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку

В процесі роботи розмір сторінок обговорення, витрачений трафік та навантаження на сервер під час їх перегляду та редагування постійно збільшується, швидкість завантаження сторінок зменшується.

Способи архівування сторінки[ред.]

Існує декілька способів архівування.

1. Класичний. Необхідно створити нову підсторінку, наприклад, Обговорення користувача:Тест/2010-12, записавши старі обговорення та вилучити записані обговорення з основної сторінки. Для посилань на підсторінки можна скористатись шаблоном {{[[Шаблон:{{#if:підсторінки|підсторінки|Архів}}|{{#if:підсторінки|підсторінки|Архів}}]]}} або включенням спеціальної сторінки за допомогою коду {{Special:PrefixIndex/{{FULLPAGENAME}}}}.

Історія редагування сторінки зберігається в одному файлі, розмір якого може бути досить значним. Сторінка архіву має окрему історію, ніяк не пов'язану з текстом сторінки.

2. Архівування за допомогою перейменування сторінки. Перейменувати сторінку на підсторінку, додавши до назви слеш (ASCII Alt+47) /рік-місяць (іноді - ще й -день) або порядковий номер: 1, 2, 3 і т. д. Наприклад, Обговорення користувача:Тест на Обговорення користувача:Тест/2010-12. Потім з перейменованої сторінки повернути на попередню необхідну кількість тексту, шаблонів, посилань, тобто оформити її згідно чинних вимог.

Іноді до назви сторінки під час створення архіву додають слово "Архів", але це не обов'язково.

З перейменуванням сторінки її історія редагувань не зникає, змінюється лише назва сторінки. Текст на цій сторінці відповідає її історії редагувань.