Довідка:Примітки

Матеріал з Файна Меморії
(Перенаправлено з Довідка:Зноски)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Зноски, хоча частіше українською Ти можеш зустріти Виноски — такий прийом форматування (розмітки) тексту, коли в самому тексті проставляється у верхньому (надрядковому) регістрі цифра, а внизу статті, в окремому розділі Примітки, чи, скажімо, Виноски — виноски безпосередньо. При цьому блакитненька стрілочка перед текстом виноски дозволяє читачеві «стрибати» безпосередньо у текст, де міститься конкретне посилання.

Як це працює[ред.]

В ході написання статті Ти маєш зробити наступне:

 1. В самому низу, перед переліком категорій, створити розділ, де будуть поміщатися виноски.

  Для прикладу назвемо його ==Примітки отут О!==, хоча це лише для прикладу, а в дійсності пишіть скромно:
  • Примітки
  • Виноски
  • Розтлумачення
  • Зноски
 2. <references/>
  Далі тикаємо клікаємо кнопочку <references/>, щоб оці <references/> розмістилися під Примітками <ref>Інакше ні фіга не буде, такі правила вікі-розмітки</ref>. На малюнку це червоне яєчко з цифіркою 1.
 3. Виноска безпосередньо
  В процесі написання тексту в місці, де слід поставити виноску, тикаємо клікаємо по парному тегу <ref>А от сюди пишемо сам-таки текст виноски, його продублюєм для кращого розуміння і безпосередньо у вигляді наступної виноски. Хто не зрозумів — потренуйтеся у власній користувацькій Пісочниці</ref> <ref>А от сюди пишемо сам-таки текст виноски, його продублюєм для кращого розуміння і безпосередньо у вигляді наступної виноски. Хто не зрозумів — потренуйтеся у власній користувацькій Пісочниці</ref><ref>Парним цей тег зветься тому, що має «Початок», чи відкриваючий тег ref, і «кінець» з похилою рискою /ref</ref> Яєчко 2.

Про обов'язковість[ред.]

Ніяких «зобов'язувалок» щодо використання / невикористання зносок на ФМ немає. Просто, коли авторові є що пояснити, щоб не засмічувати основний текст, зручно використовувати їх <ref>А ще хтось придумав, що таке форматування додає статті енциклопедичності.</ref>

Так само немає ніяких норм і залежностей — скажімо — кількості виносок від загального обсягу статті. Тут велика кількість виносок зроблена тому, що <ref>Авторові не було чим зайнятися, і хотілося повикаблучуватися</ref> це є стаття саме про застосування виносок — із прикладами і роз'ясненнями.

Примітки отут О![ред.]

<references/>