Користувач:Bu/Творчість/Дід Петро Дивинський

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Дід Петро Дивинський, дід Петро з Дивина, Дивинський Дід - дід Петро Утвенко, відомий український цілитель і святий, справжній червоний козак-фронтовик, вільна людина по волі Божій, а не царській чи панській, людина вільної України і святої Русі із села Дивин Брусилівського району на Житомирщині. Залишив по собі добрий слід у народній пам'яті своїм цілительством, людяністю, гумором і добрим словом.

Життя і спогади[ред.]

"У глибині українського Полісся причаїлося невелике село з утаємниченою назвою Дивин. Знамените воно на все довкілля тим, що тут жив народний цілитель першої величини, колишній партизан і фронтовик Петро Дементійович Утвенко (1922 — 2004 рр.), який безкорисливо надав допомогу понад 300 тисячам стражденних з усіх куточків колишнього СРСР, на кому офіційна медицина ставила хрест через свою безпорадність. Ще у 70 — 80-х роках минулого століття його називали здібнішим і сильнішим за Вангу. Відмінність у тому, що про Вангу писала вся світова преса, а діда Петра тримали в секреті. Він обстежував і лікував усіх членів Політбюро ЦК КПУ та інших високопосадовців, та їхня пиха, звичайно ж, не дозволяла афішувати ні самого Діда Петра, ні своїх стосунків з ним. Незвичайно позитивним біополем Петро Дементійович урятував багато приречених.

Народився в бідній селянській родині. Рано втратив батька. Мало не помер у голодний 33-й рік. А ким були його предки? Гортаючи «Літопис» Самійла Величка, натрапив на перелік козацької старшини Чернігівського полку. Серед сотників значиться прізвище Утвенко. Цілком імовірно, що то — один із прапрародичів Петра Дементійовича.

Кавалер орденів Слави, двох медалей «За відвагу», він був навідником 45-міліметрової гармати. Пройшов з боями від рідного села до Ельби, дістав 11 поранень і 8 контузій. Є в нього і свій винахід. У боях під Одесою на ділянці, де наступала частина Утвенка, німці спробували перейти в контратаку. Командир полку не знаходив собі місця: снаряди до гвардійських мінометів є, а самі «катюші» не встигають сюди дістатися. І тоді сержант Утвенко порадив йому таке. Розіклали снаряди у лінію під кутом у напрямку ворога на відстані 2-3 метрів один від одного, підвели до кожного електропровід і ввімкнули струм.

Залп вийшов грандіозний. Гітлерівці просто не второпали, звідки б’є артилерія, і почали відходити.

Поради діда Петра[ред.]

Не роби зла. Воно — повернеться. Як не на те­бе, так на твоїх нащадків. Зло ніколи не приносить добра. А найбільше зло породжується заздрістю.

Нема та­кого місця ні на землі, ні на небі, куди ми могли б утекти від святого погляду Справедли­вого Бога.

Бог карає за зло. Не всіх зразу. Одних тепер, інших – у дітях або внуках. Такий Закон у Всесвіті.

Зло має одержувати відсіч. І так є в моїй хаті, і так має бути в усій Україні.

Побороти зло можна тільки любов’ю, а не злобою. Навчіться розпізнавати Світло і Темряву. Старайтеся Висвітлювати навколо себе все і всих — і тільки тоді у нашій Державі запанує мир і злагода.

“Просвіти і настав, врозуми і направ” — тільки від чистого Серця. Можна: “Прости їм, Господи, бо не відають, що творять, а якщо і відають — всеодно прости” — це потужна захисна формула від будь-якої чорної магії, порчі, злоби. Не бійтеся нічого і нікого — загартовуйте себе!

Любіть Усе і тільки тоді Все полюбить Вас! Будьте в гармонії з навколишнім Світом. Не шкодьте Йому — і Він Вам віддячить своєю службою. Не забувайте, Люди, робити добро і Ви відчуєте тепло у своїх душах...

Любіть Життя! Людина не раб, Людина — Творець! Робіть те, від чого дітям Вашим не буде соромно за Вас."

+ + +[ред.]

Судячи з усього почутого і написаного про нього видається, що дід Петро з Дивина, царство йому небесне, - сама справжня свята людина-козак, вільна по волі Божій, а не царській чи панській. Червоний козак і разом з тим патріот вільної України. Про таких людей і їх уроки життя не годиться забувати. діду Петро, моли Бога за нас грішних!

Джерела[ред.]