ІС-4

Матеріал з Файна Меморії

(Перенаправлено з ИС-4)
Перейти до: навігація, пошук

ІС-4 (рос. ИС-4) - танк відомої серії "Йосип Сталін", самий останній етап війни.

ІС-четвертий у всій красі

Зміст

[ред.] Як це почалося

Розробка цього танка почалася в липні 1943 року на Челябінському Кіровському Заводі під керівництвом Л. Троянова, а пізніше - М. Балжі. На самому початку 1944 роки проектована машина отримала індекс "Об'єкт 701", і вже березні 1944 року проект був представлений на розгляд ДАБТУ. Проект в цілому, комісії сподобався, і в квітні цього ж року було вирішено перейти до виготовлення дослідних зразків.

Основною ідеєю для створення нового Радянського важкого танка, послужила думка про можливість установки на цю машину потужніших артсистем, ніж ті що стояли на ІС-2. Тому дослідний Об'єкт 701 робився відразу в трьох варіантах з різними гарматами: Д-25Т З-34 - II і 100-мм гарматою великої потужності З-34 - I.

Випробування машин проходило до осені 1944 року. І, як завжди, виявило масу конструктивних недоліків. Але так само у машини була одна безперечна чеснота — її 160 мм лобову броню не могла пробити жодна танкова або протитанкова гармата як радянського, так і німецького виробництва. З гарматних систем краще всього проявила себе 122 мм гармата З-34 - II.

У квітні 1945 року танк був прийнятий на озброєння і запущений в серійне виробництво під індексом ІС-4.

Корпус машини був зварним, а башта литою зі змінною товщиною броні. Окрім 122 мм гармати Д-25Т в озброєння входив спарений з нею 12,7 мм кулемет. Такий же кулемет ставився в якості зенітного на тургелі над люком того, що заряджає. Одній з особливостей машини - була оригінальна боеукладка. У ІС-4 снаряди розміщувалися в спеціальних металевих касетах. Трансмісія у танка була планетарна, підвіска індивідуальна торсіонна. Екіпаж танка складав 4 людини. В якості силової установки на машині стояв дизель В-12 потужністю 750 к.с. З ці мотором по шосе танк міг розігнатися до 43 км/год.

[ред.] Лулзи

[ред.] В інтернетах

[ред.] Примітки

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти