Кащепузія

Матеріал з Файна Меморії

(Перенаправлено з Кащеніт)
Перейти до: навігація, пошук
У статті певною мірою збережений стиль спілкування сабжу, лише максимально адаптовано
до української мови.

Кащепузія — один з перших російськомовних вікі-проектів, жартівлива енциклопедія вікі, стиль спілкування в якій — суміш єврейських слів і схожого на них звучання російських; при цьому все це ніби нагадує спілкування лікаря-психіатра із своїми поцієнтами.

Відкіля це все пішло: вирази поцієнт, яґбе, «окащєніє», ФГМ, бокланопоцит?

Зміст

[ред.] Хто такі кащеніти

Кащеніти — угрупування мережевих тролів і вандалів, відмінною рисою яких є імітація поведінки психічно хворих людей і (чи) персоналу психіатричних клінік, пропаганда єврейської расової і віросповідної переваги, кепкування над культурою духовними цінностями, ідеалами і спрямуваннями інших народів і груп, колективне цькування супротивних кащенитам діячів.

Поведінка і вчення кащенитів називається кащенізмом.

Доктриною кащенизму є «Кащенезис», у якому неважко угледіти дещо перероблений Катехізис єврея в СРСР — антирадянський документ сіоністської расової пропаганди, що мав хід в СРСР з кінця п’ятдесятих років XX століття.

[ред.] Відкіля назва

Назва кащенітів походить від прізвища відомого психіатра Петра Петровича Кащенко і московської психіатричної лікарні № 1, колись йому однойменної.

Існування і діяльність кащенітів є живим прикладом правоти тих теорій Григорія Петровича Климова, у рамках яких убачається виразний і нерозривний взаємозв’язок між такими обставинами, якими є єврейство, іудаїзм, психічні захворювання і відхилення, статеві і духовні збочення, неприязнь до традиційної культури і моральності.

[ред.] Кащеніти самі про себе

Кащеніт — не національність, не приналежність до якої-небудь організації, і навіть не схильність до розіграшів і провокацій. Кащенит — це стан душі, і викристалізовується цей стан роками чорного відчаю, викликаного спогляданням проявів дурості і надмірної серйозності людської, викликаних фімозом головного мозку [1] і бокланопоцтитом [2] черепа.

Кащеніти не вклоняються ніяким кумирам, ставлять під сумнів різні громадські помилки, розумові штампи і тому подібне. Кащеніти завжди мають почуття гумору і відрізняються взаємовиключаючою толерантністю і брутальною політркоректністю.

Можна не постити провокаційних анекдотів про Тсоя, не пейсати [3] в Кащенку, не читати Кащенку, і навіть, — що найпарадоксальніше — взагалі не знати про її існування, але, — що саме-саме парадоксальне, — при цьому все-таки бути кащенітом.

Головне — не сприймати усе занадто серйозно. В першу чергу не можна сприймати серйозно самого себе.

Вікіпедія очима кащенітів

[ред.] Вони ж про Вікіпедію

Вікіпузія (ориг. Вікіпедія, чи Педівікія, Мудопедія, пинд. Wikipedia, сиб. Википеддя) — родоначальник т. зв. пузіпроектів, мережева енциклопузія, читати і навіть пейсати в яку можуть беззаборонно усі, кому не лінь.

Публікується в ерец-інторанеті. Створюється майже на усіх мовах світу, частенько навіть на штучних (есперанто, ідо, ложбан). Поциєнти Вікіпузії називаються вікіпузики(ориг. вікіпеди, чи вікіпедики, вікіпідори).

[ред.] Статті Кащепузії

Статті звуться кумедним словом йокмамбыкъ. Написані із присутнім сарказмом.

Для прикладу приведемо витяг із статті про анонімусів:

Анонім — поцієнт, який вважає, що в Мережі обітованій можна сховатися так, щоб потім не знайшли, або просто не вважає потрібним підписуватися з тих або інших міркувань.
Анонімність на іміджбордах

Заохочується. Боклани, що сидять там, щиро думають, що, раз немає репутації (яка неминуче є у будь-кого, що має username), нічого і зіпсувати; можна поводитися вільно і дружньо, висловлюватися сміло і сокровенно, не боячись бути висміяним. Зрозуміло, це не може не притягати всякого роду нездорову публіку, бо такі умови практично завжди означають відсутність елементарних рамок пристойності, в чому дуже легко переконатися.

Анонімність — це утопія

Безумовно, сидячи під проксі і різними ніками, можна паскудити практично скрізь і практично безкарно. Але, як тільки такі дії почнуть йти врозріз з інтересами держави (або ж виникне необхідність посадити з будь-якого формального приводу), добрі дядьки знайдуть вас, не зважаючи на всякого роду хитрості. Про що і необхідно пам’ятати: інтернет — такий самий канал поширення інформації, як, наприклад, тель-афон.

[ред.] Кащеніти і Затишненька Лурочка

Луркмор взяв дуже і дуже багато від кащенітів. На самому проекті є велика любовно написана стаття, у якій сабж розкрито більш, аніж повністю.

[ред.] Про своїх яґбе попередників

Кащенізм — вид мережевого тролінгу, що зародився у кінці дев’яностих у Фідо. Мав власний, легко впізнанний стиль, що зводився до провокацій співрозмовника єврейською тематикою із використанням псевдопсихіатричного лексикону і великим числом питань, що ставилися.

До середини двохтисячних, з масовим поширенням нормального інтернету, поступово здох, а колишні його адепти переродилися у бітардів, жжшників і інше мережеве небидло.

Передплатники ділилися на медперсонал і пoцієнтів, а випадкові перехожі, що не розуміють що відбувається, автоматично потрапляли в категорію невиліковно хворих. Ехо-камера була створена у кінці 90-х років ХХ століття і тягнула своє жалюгідне існування приблизно до двохтисячного. У цей період більшою мірою стали проявлятися такі характерні особливості кащенізма, як єврейський акцент і переінакшування російських слів на зразок івриту та ідишу.

У 2000 році пацієнти, тепер уже поціенти, вилікувалися настільки, що, не боячись нічого, стали виходити зі своїх палат і відвідувати сусідні ехи. Це, звичайно ж, привело до поширення ідей кащенізму і великому напливу нових поцієнтів, у тому числі і невиліковно хворих.

Принципи кащенізму стали використовуватися для тролінгу у фідо, але, попри те, що колискою кащенізму так і залишилася відлуння SKL, він вийшов за її межі: медичні послуги стали здійснюватися, як мовиться, прямо вдома.

Для кащенізму характерне постійне ухилення від прямих відповідей, зустрічні питання і принципова парадоксальність мислення, що нагадує параграфи, що виключають один одного.

Кащенізм широко використовує (псевдо-)єврейську тематику, у тому числі, і своєрідний «одеський акцент». Річ у тому, що зазвичай обмеження на грамотну мову в правилах ех не накладаються, а виправлення чужих помилок вважалося неввічливістю і оффтопіком. Іншою улюбленою темою у якійсь мірі із-за назви Кащенки, являється тема психіатричної лікарні, розподіл співрозмовників на поцієнтів і лікарів.

Ще одна характерна особливість кащенітської «громатеки» і «арфа-графеи» — слова в ній спотворюються не «як слышецца так і пишецца» (як в мові падонків), а в основному так, щоб слово (чи частина його) ставало схожим на інше слово. Таким чином в слово додається підтекст. Так «телевізор» перетворився на «тель-авизор», «дорогий» — в «тора гой»

[ред.] А що нині?

Зараз справжні кащеніти (яких, зрозуміло, не існує) ведуть відставний спосіб життя. Ніхто більше не читає SKL. Колишні великі герої «окащененія» і шушпанізації мирно працюють імунологами, фінансовими аналітиками, високопоставленими співробітниками МВС і навіть адміністраторами затишненького Луркоморья. Вони рідко спілкуються один з одним і хіба що іноді «АПВС»? пролетить в емейлах. Але ніщо не забуте, і коли прийде час — вони згадають.

У жеже кащенізму немає, жодна придатна провокація там не має відношення до SKL і її спадщини. Старі фідошні кащеніти завели собі затишненькі бложики, і навіть іноді труЪять декого, але лише мимохідь.

Кащенітські меми розбіглися по інтернетам, і ким тільки не використовуються. Зокрема ВВВ і ФГМ згадуються трохи менш, ніж в кожній статті Затишненького.

Ціла купа тролів середнього і нульового штибу потрапила в «кащеніти» завдяки Міцголу, який, з найпершого коммента Апача про гівно, заволав про мерзенних кащенітів, які рейдять його затишненьку жж-шку.

[ред.] Посилання

[ред.] Виноски

  1. ФГМ — абревіатура пішла саме від кащенітів
  2. Теж їхній вираз, що став мемом рунетів
  3. Як зрозуміло — симбіоз пейси і писати, традиційний стиль кащенітів
Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти