Ловець карт Сакура

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук
Jspspoiler.jpg

ОБЕРЕЖНО, СПОЙЛЕР!!.
Наступний текст може розкривати частину, а може й увесь сюжет повністю, як наприклад цей: (спойлер: SAKURA DIES), не рекомендується читати його до ознайомлення з сабжем.


Card Captor Sakura (укр. ловець карт Сакура, яп. カードキャプターさくらкадокяпута сакура) – відома манґа і аніме з 90-х. Більш цікавим для українського глядача став саме анімаційний серіал завдяки кошерній озвучці від студії "Пілот" та музичному супроводу за авторством uk:Йоко Канно. На початку 2000-х всі три сезони серіалу транслювалися на Новому каналі.

Зміст

[ред.] Сюжет

На перший погляд, сюжет є доволі типовим для китайських порномультиків аніме. Звичайна школярка зі звичайної японської сім'ї знаходить у своєму підвалі книгу з магічними картами (aka Карти Клоу), охоронець яких вирішив поспати 30 років (sic!). За допомогою методу тику Сакура юзає верхню карту з книженції і накликає на нашу за вами планету тотальний екстремінатус. Серйозно здивований від такого розкладу страж по імені Керберос рішуче розрулює ситуацію і нагороджує дівчину жезлом для піймання карт.

Після цього починається полювання за картами, що іноді розбавлюється серіями ні про що про сім'ю Сакури і її друзів. Стандартний сценарій першого сезону, в якому відбувалось полювання:

  1. Сакура та її друзі готують їсти/гуляють в парку/сплять
  2. РАПТОВО карта Клоу починає діяти і лякає суспільство
  3. Сакура дзвонить Керо і просить поради, у відповідь отримуючи детальний мануал по пійманні карти
  4. Карта пручається, але програє
  5. Сакура/Шаоран пише своє ім'я на карті, герої розходяться по домівках і продовжують займатись своїми справами
  6. Керо підводить підсумки серії, акцентуючи увагу на костюмі ГГ і її панцу
  7.  ??????
  8. PROFIT!

Серйозні зміни сюжету з'являються після повернення усіх карт, коли в місті починається незрозуміла єресь (спойлер: а саме: літаючі піаніно, смертельні вівці, ожилі статуї пінгвінів та інше), з якою, відповідно, комусь треба розібратись.

[ред.] Персонажі

Персонажі аніме.

[ред.] Повнометражки

Фільм перший: "Поїздка до Гонконґу"

Перший повнометражний фільм є відхиленням сюжету приблизно після 35-ї серії. Сакура за допомогою своєї здатності шулерства ясновидіння виграє у лотерею поїздку до Гонконґу на чотирьох, just for lulz. Замість того, щоб відправити нахабу у тюрячку, добра продавщиця в магазині з лотерейними шариками відправляє ГГ і її друзів у добру путь. У Китаї Сакура знайомиться з родиною Шаорана, гуляє по ринках, викрадає книжки і натикається на зло, що мирно спочивало у колодязі і РАПТОМ прокинулось. Шляхом батога і пряника Сакура вмовляє злу чарівницю не влаштовувати на комуністичній території зайвих проблем і вирішує ситуацію на свою користь. Святкуючи перемогу, друзі співають All you need is love і повертаються додому. Завіса.

Сюжет OVA2, в свою чергу, побудований на взаємовідносинах головних героїв і їх емоціях. Як і раніше, Сакура та її друзі влаштовують фестивалі, куховарять, знімають кіно, тлумляться, доки не прокидається зло, що ховалось у колодязі на цей раз у будинку. У порівнянні з першою повнометражкою, суперниця Сакури більш мізантропічна і сувора. Настільки сувора, що намагається поділити на нуль усе місто, заважаючи людям дивитись спектакль. Захищаючи японську інтелігенцію, Сакура, Шаоран, Керо і Юе ставлять собі за мету розібратись з цією нахабою і відновити діяльність шкільного фестивалю. У процесі відновлення справедливості виявляється, що (спойлер: зла чарівниця насправді є картою Клоу з негативною енергією). І в той момент, коли вже всі фактично змирилися з поразкою, Сакура демонструє непогане знання древньокитайської натурофілософії і урівнює негативну енергію суперниці своєю добротою (спойлер: відсилання до Сейлормун), повертаючи місто і його жителів до нормального життя.

[ред.] Підтексти

Аніме для дітей, ага

На думку вікіпедії, у CCS присутній есхатологічний підтекст, тобто посилання на християнське уявлення про Кінець світу. В «Апокаліпсисі» Месія після Другого Пришестя ламає 7 печатей. У CCS з новим "месією" можна ототожнити Сакуру, що стає другою володаркою Карт, а зламану 7-му печать порівняти зі зламаною печаткою книги «Клоу». Керо завжди нагадує Сакурі про можливість страшної катастрофи (кінця світу?). Карта Вогню, переможена картами Води і Вітру, нагадує янгола, що впав з небес. Найяскравішим елементом Апокаліпсису в CCS є, звичайно ж, Останнє Випробовування і архангел-суддя Юе, що – не що інше як Судний День, який вершить Останній Суддя – архангел Гавриїл, символом якого був Місяць. Сакура ж свою месіанську роль виконала. Використовується і давньогрецька міфологія: праобразом хранителя книги «Клоу», Кербероса, став персонаж грецьких міфів, сторож входу в похмуре царство Аїду – трьохголовий пес Кербер. Щоправда, в CCS було використано дещо інший, менш страшний образ стража. Також основним моментом історії є карти, праобразом яких стали карти Таро і карти для ворожіння [2].

Для бородатих бітардів і отаку, CCS може містити багато прихованого фансервісу, яою і юрі. Тому, з точки зору пошуку прихованого змісту, "Сакура-ловець карт" може бути як розпусним аніме, що пропагує содомію (lm:OH_SHI--) так і безневинним аніме для дітей.

[ред.] Музика

Музичний супровід складається з традиційних для аніме опенінґу/ендінґу та фонової музики. Якщо опенінґи і ендінґи нічим не вирізняються з тисяч інших, то фонова музика заслуговує на увагу. Крім того, досить кавайними є пісні Томойо, які виконуються а капелла.

[ред.] Іміджборди

Stub.png Цей розділ стовідсотково недописаний, і в нього треба пододавати ще багато-багато чого.

[ред.] Відмінності між манґою і аніме

Якщо порівнювати оригінальну манґу (махо-сьодзьо) з аніме, то в око впадає багато розбіжностей. Початок більш осмислений в аніме, де чітко пояснюється, звідки беруться карти, хто їх провтикав розбудив охоронця книги і що з цим усім робити. Манґа ж починається з активного пошуку карт і їх піймання. Алсо, в аніме-серіалі присутньо більше персонажів, більше карт, більше блекджеку і повій панцу. Зате манґа компенсує це все достатньою кількістю драми, сюжетних відхилень, магії та цікавими відносинами між вчителем і ученицями (спойлер: от вам і хвалене японське суспільство), що можуть дуже зацікавити бородатих бітардів.

[ред.] Галерея

[ред.] Посилання

СCS на imdb
animedb

[ред.] Примітки

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти