Махно

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук

Махно́ Не́стір Іва́нович (Батько Махно) - діяч революційних подій в Ымперіі та на Вкраїні на поч. 20ст., анархистЪ, командир Повстанської арміі імени себе, ґенератор лулзів та тролинґа основних тодішніх гравців у революцію (і проти неі). За популярність та командирські якості сабжа прозвано Батьком.


Зміст

[ред.] Годи молодіі

Родивсь у селі Гуляйполе. Працював у полі та на хвабриках. Любив ефектність та діялог із масами, тому вступив до місцевого театралного гуртка. Там од одного заіжжого дядька перейнявся ідеями анархізму. Соотвітственно почав із друзями FTGJ грабувати багатих та представників царськоі влади. На одному гопстопі погорів і став ждать у царських засьтінках на випил.

[ред.] Його ўніверситети

Затим шо по документах був неповнолітній - розстріл замінили на каторгу в Бутирці. Там сидів із політичними та набравсь од йіх політ.грамоти. По революційних подіях Бутирку одчинили й сабж повернувсь на Вкраїну.

[ред.] Рев. діялність

У ріднім Гуляйполі почав організовувати анархічнє суспілство з блекджеком та шльондрами, як сам його розумів. Ясно шо ні Времьяному правитілству, ні УНР, ні білякам, ні красним таке самоуправство не подобалось, тому всі вони, по черзі й нарізно, намагались випиляти сабжа з рідних степів. Батька це ясно не влаштовувало, тому для оборони завоювань анархизму утворив Революційну повстанську армію імени Батька Махна.

[ред.] Військова діялнісьть

Найбілш сабж не любив білих, бо в них убачав небезпеку повороту в стару Ымперію. Через те йшов на спілку з червоними, навіть був у них на правах комбрига й одержав орден червоного прапора №1 (Британські вчені сумніваюцця). Саме завдяки Батькові білі одержали великий фейл своїх плянів на Вкраїні (Перекоп тошо). Бысть кілка раз обманутЪ проз червоних: коли большаки були слабкі - кликали сабжа на поміч, а коли силнішали - оголосювали його поза законом. Пісьля встановленьня радянськоі влади всі сабжові віни приписали собі большаки. Sad but true.

[ред.] Фейл і кінець

Коли большаки зросли на силах і вже не потребували Батькових послуг, то почали видавлювать його з рідних околиць. Довелось тікать у Румунію. Впослідствіі жив в Европі, писав книжки про своі дні минулі, потім сходив на демонстрацію, заслаб і став героєм.

[ред.] Творчий патретЪ

Був природній лідер і орґанізатор із залізною рукою, чим подеколи нервував тру-анархістівЪ. Мав (як і його соратники) досить цікаву зовнішність - ходив із довгим волоссям, у гусарськім хвренчі (нпр. відомий образ анархіста-моряка списано з його споборника Щуся). Йіздив у кареті. Умів воювать, вигадав найефективніший на той час вид озброєньня - тачанку з кулеметом іззаду. Зафейлив багатьох конкуренів і супротивників завдяки хитрості та спритності. Білшовики виявились спритніші.

[ред.] Сьлід у културі

Став мемом і прапором для багатьох андеґраўндних спілнот. На Вкраіні симболною популярністю сперечаєцця з тов. Че. Відомий у світовім маштабі діяч, шо чи не єдиний IRL, а не на папері утворив анархічнє суспілство на окроми взятій територіі. Є сабжем пісень, плакатів та иньчих різновидів народньоі творчости.

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти