Нанотехнології, нанотехнолоґії

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук

Полішуки можуть робити ВСЕ. Все, за виключенням того, що потребує нанотехнологій.

Отже, Нанотехнології, Нанотехнолоґії - як кому подобається.


Зміст

[ред.] Де б почитати

Можна, звичайно, почитати в Енциклопедії юних ховрашків (з картинками), якби ця книга не була такою рідкісною.

Давайте полуркаєм інтернети, і почитаємо деінде

[ред.] Екскурс в минуле

Існує слово Електроніка. Це, вроді, усім зрозуміло. Колись була електроніка, коли на лампах, скажімо, стабілізатора напруги, чи там, підсилювача нижніх частот, - можна було смажити яєшню зі шкварками. А сам прилад у ті часи нагадував нинішній самогонний апарат.

Щоб зробити магнітофон, у приміщенні варили каркас із сталевих швелерів, на нього чіпляли начинку, і займав дівайс кілька кімнат.

Пізніше лампи поменшали, і чудовий приймач Веф-Акорд на семи лампах уже вміщався на тумбочці, дозволяв крутити платівки на швидкостях 78 та 33 об / хв.

Коли придумали напівпровідниковий транзистор - почалася ера мікроелектроніки, хоча нормальним діодом з електровоза можна було як козацькою гетьманською булавою лускати по головам ворогів, кладучи їх обабіч себе у кількостях over 9000.

Ера мікроелектроніки вінчалася широким виробленням БИСів (з моск. "большая интегральная микросхема"), і не менш широким застосуванням взамін аналогової техніки - цифрової (що було б неможливо, не знай конструктори Теореми Котєльнікова - у британських вчених - теорема Найквіста-Шеннона http://ru.wikipedia.org/wiki/Теорема_Котельникова)


[ред.] Два слова про Теорему Котєльнікова (Найквіста-Шеннона; чи Теорему відліків)

Чи з чого усе починалося

На малюнку: аналоговий сигнал, спектр якого зображено червоним, із максимальною частотою f max, можна без втрат передати та відновити на прийомній стороні, передаючи лише два "пічки" - зеленим,- за умови, якщо їх передавати на частотах, зображених на малюнку

Теоре́ма Котєльнікова (якщо коротко; вона ж Теорема Найквіста-Шеннона, чи теорема відліків) твердить, що Якщо аналоговий сигнал x(t) має обмежений спектр, то він може бути відновлений однозначно й без втрат за своїми дискретними відліками. При цьому ці відліки маєть бути узяті із частотою, що рівно удвічі більша, аніж максимальна частота спектра.

Про що мова? А от про що. Звуковий, скажімо, сигнал - це сигнал широкого спектру. Як зображено на малюнку червоним. І щоб його записати / передати / розпізнати - у кожний момент передачі нам слід зайняти саме таку широку ділянку спектру. Керуючись теоремою Котєльнікова, ми можемо "оцифрувати" сигнал, передати по каналу два короткі "пічки" спектру (на малюнку - зелені, а потім на проиймальній стороні повністю відновити вихідний сигнал.

Що це дає? А те, що по ділянкам спектру, що "вивільнилися" можна передавати масу таких же "пічків" з інформацією про інші сигнали, а тому, якщо раніше один канал ми могли ущільнити до 6-12 вторинних каналів, то за цифрових технологій по такому ж каналу можна передати 3000, 4000, over 9000 вторинних каналів. А мініатюризація електронних компонентів дозволяє теорію перетворити на практику.

[ред.] Сенс слова нанотехнології

Щоб було зрозуміло

Себто, чим далі, тим детальки дівайсів мілкіші і мілкіші. І якщо при мікроелектроніці можна було впаяти мікросхемку на плату паяльничком з малим жалом, то тепер для цього слід мати спеціальні паяльні станції, мікроскоп, і монтажник має ретельно заземлювати себе для захисту від статичної напруги. Зате технології дозволяють робити манюнькі дівайси, і сучасна школота носить цифрові мр3-плейєри розміром із сірникову коробочку, а товщиною 2-4 мм.

Цифрова фотокамера вміщається у брелок для ключів, при цьому дівайси не з розряду одиничних для шпигунів 007, а цілком розповсюджені і доступні для пересічного юзера (полуркайте оті Ваші інтернети).

Термінатир із вундервафлею у руці - продукти і наслідки безшабашного розвитку нанотехнологій

Парадоксально, що, як тільки мікросхеми стали програмованими, то із зменшенням розміру окремовзятої мікросхеми із геометричною прогресією почали зростати програми, якими "прошивалися" ці мікросхеми, що в over 9000 збільшували можливості дівайсів.

[ред.] У кіно

У розвитку нанотехнологій завжди були зацікавлені військові для створення все нових і нових мілітарних вундервафлів.

Коли такий розвиток виходить з-під цивільного контролю, а буржуї гоняться за надприбутками, виходить те, що змальовано у клясичних "Матриці" та 1-3 "Термінаторах".


[ред.] Приклади нанотехнологій

Сьогодні таких прикладів можна навести безліч

[ред.] У військово-промисловому комплексі

Якби ми почали ТУТ наводити такі приклади, у верхньому правому кутку сторінки слід би було писати Цілком таємено. Але - будьте певні - усе, що виходить у ВПК НОВЕ - ну ніяк не обійшлося без нанотехнологій.


[ред.] Машинобудівництво

[ред.] Електроніка

[ред.] Медицина

[ред.] Побутова хімія

[ред.] У цій та сусідніх країнах

[ред.] І що, зовсім не буде лулзів?

Не переживайте, лулзи будуть

[ред.] Дивись ще

[ред.] Примітки

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти