Націоналізм

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Націоналізм - бачення народовладдя, яке нині користується популярністю на теренах вільної України. Якщо дослівно перекладати з латини, то це слово буде означати ніщо інше як народництво в сенсі того ж таки народовладдя. Може також трактуватись як самостійництво тощо. З точки зору українських козаків-самостійників, людей, які називають і позиціонують себе націоналістами - всі справжні націоналісти є захисниками українського народу і інших пригноблених народів світу, а отже і захисниками загальнолюдської правди, свободи і справедливості, справжнього народовладдя. З точки зору їх ідейних противників (які можуть називати себе імперці, комуністи, червоні козаки та ін.) націоналісти, особливо українські - це брехуни, іроди, нелюди і душогуби.

Серед відомих отаманів українських козаків-націоналістів: Богдан Хмельницький, Іван Сірко, Михайло Грушевський, Симон Петлюра, Степан Бандера, Євген Коновалець, Роман Шухевич та ін.

Поява[ред.]

Прямими попередникам східноєвропейських і зокрема українських націоналістів були народники і слов'янофіли Російської імперії 19 століття. Народники це були такі інтелігенти, які бачили благо суспільства і людства в блазі простого трудового народу (українського, російського, польського), який живе і працює на своїй рідній землі з діда-прадіда. Народництво Російської імперії породило багато течій у рухів, в тому числі націоналістів і інтернаціоналістів, чорносотенців і соціал-демократів, з яких потім вийшли соціалісти і комуністи, ідейні противники націоналістів століття 20-го. Саме слово "націоналіст" є дослівним перекладом слов'янського "народник" на латинську мову.

Розвиток[ред.]

Починаючи з 19-го століття народництво-націоналізм як бачення народовладдя успішно розвивається на землях вільної України, святої Русі, Східної і Західної Європи і всього білого світу.