Оплот-М

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук


Оплот-М — як не дивно чи смішно, справжній український танк. Модернізація Харківським заводом ім. Малишева танка Т-84 «Оплот».

Дивно. Тому що, не зважаючи на епічний фейл української економіки вцілому, в комплексі із копійчаними продажами рівненського РЗВА конкурентам з АВВ, Криворіжсталі тим же металургійним конкурентам з братньої Індії — харків'яни з танкобудівного заводу імені Малишева не лише, як кажуть на затишній лурочці, не „просрали усі полімери“, а й випускають щось таке, що не соромно показати на виставках озброєнь.

Смішно. Бо на виставках-то озброєнь показують, а нашим журналюгам — біту [1] — по всьому писку. Бо секретно.

Буржуйським журналюгам можна, а нашим - зась

Зміст

[ред.] Що ж в ньому такого, що раніше не було

Стародавні козаки їздили на конях. На тих же конях доводилося возити усе, що стріляло, рубало, кололо [2]; а, отже, багато не повезеш. Потім українець Лебеденко розробив свою вундервафлю, вразливу і недосконалу. Проте, сідло вже не муляло дупу, а кулі потрапляли не в сідниці одразу, а поки в броньовану кабіну (іноді по спицям 9-метрових коліс). З тих пір пройшло більше 100 років до базової версії «Оплота» (без М). Звичайно, прогрес не стояв осторонь часу. В минуле відійшли клепані Шермани, і навіть такі гарні танки серії ІС. Т-64 відвоювали в Афгані. На арену часу вийшли Т-84 (Оплот) і Т-90.

Вдосконалений Оплот відрізняється від базової версії цього танка наявністю наступних вузлів і систем:

На марші

На відміну від вояків НКВС, яким від бандерівців слід було захищати спину, український танк має потужний захист бічної проекції. У цьому він перевершує усі західні і російські бойові машини, у тому числі навіть новітню бойову машину підтримки танків (БМПТ). Очевидно, "Оплоту М" не страшні сучасні і перспективні тандемні боєприпаси.

[ред.] На базі нового «Оплота»

А от вже на базі «Оплота-М» ті ж харків'яни примудрилися заліпити важку бойову машину піхоти.

БТМП-84. Хвас! Прохвіль!

БТМП-84 — (рос. Боевая Тяжелая Машина Пехоты; 84 — бо то є подальший розвиток базового танка Т-84) — нова харківська розробка бойової машини для мотострілецьких підрозділів.

Це Вам не вхід в коморку Татуся Карло. А зовсім навпаки — вихід українських Рембів назовні для здійснення брутальних мілітарних подвигів.

Тепер українські «дикі гуси», солдати вдачі, Ремби в козацьких подобах можуть не місити багно, а ґонорово по п'ять душ сидіти у десантних відсіках і курити бамбук. А коли Батьківщина скаже «Пора!» — прочавитися повз теплого танкового двигуна і повиплигувати назовні через отаку дверочку.

Отже, підсумуємо: на борту подовженого на один танковий коток [10] Оплота з повернутим на 90 град. двигуном [11]:

Уся ця братва має під рукою 125-мм абсолютно танкову гармату (як на Оплоті), при цьому боєприпаси в гармату подає не нігер Джоні, як в Абрамсах, а автомат заряджання; зпарований 7,62-мм кулемет ПКТ і зенітний 12,7 мм-кулемет НСВТ. Ну і, особисті калаші Рембів, з яких вони шмаляють через амбразури збоків.

[ред.] Біля-Оплотні срачі

Скрізь (ну, майже скрізь), де мова заходить про український танк «Оплот-М», виникає невеличкий хохлосрач.

Основні тезу срачу

І шо Вам сказати з цього приводу? Такі-ДА! От хіба щодо «кращості» москальського Т-90 загнули. Хера він кращий!

[ред.] Виноски

 1. З епічним написом «Так, Ющенко»
 2. Не ололо, аноне, а коло́ло.
 3. Як Ти зрозумів, тепловізійний то є нічний пристрій
 4. Знати б ще, що воно за птиця — оті кумулятивні боєприпасам з тандемною бойовою частиною
 5. Всі шляхетно опускають чесні очі, і ніхто навіть не намагається описати, що ж там такого нового придумали хитрі українці у тих засобах; мабуть, ФМ-модуляція дозволяє слухати танкістам «Шансон»
 6. Такий собі манюній комп'ютер
 7. Ґрінпіс ридає від щастя і витирає сльзи зеленавими хустинками! Йопт! Екологічно-чистий танк!!!
 8. Заявляли при розробці 1600 к.с.; для довідки: Леопард-2, Абрамс, Меркава мають по 1500.
 9. «Шансон» можна слухати нон-стоп
 10. Не в сенсі коте, чи кицик, а в значенні опорного котка, від слова «котитися»
 11. Щоб ті Ремби могли повз нього просунутися
Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти