Вікіпедія

Матеріал з Файна Меморії

(Перенаправлено з Педівікія)
Перейти до: навігація, пошук
Вікіпедія давно перестала бути просто сайтом.
Для багатьох нас, для більшості з нас вона
стала частиною повсякденного життя.


Допоможіть захистити її. Зробіть пожертвування сьогодні

— Джиммі Вейлз, творець Вікіпедії про своє дітище


Wikipedia
Wikipedia-logo.jpg
Вікі
Статус працює
Час з 15 січня 2001
Адмінство Джиммі Вейлз, Ларрі Сенгер
Мова 236 штук на вибір
Рушій MediaWiki
Адреса http://wikipedia.org


Вікіпедія (Wikipedia, Педівікія) – Офіційно - інтернет-енциклопедія на вікі-рушії, до якої нібито може писати статті кожен бажаючий, приватний проект якогось Джиммі Вейлза. Спочатку у нього ніби був спільник, але потім Вейлз його усунув і тепер є одноособовим власником проекту. Дуже ймовірно, що насправді цей проект є спеціальним проектом спецслужби однієї з іноземних держав, створений як один з інструментів ідеологічної війни. В інтернеті агресивно нав’язується думка, що Вікіпедія є серйозним джерелом інформації, але насправді вона є серйозним маніпулятором суспільної свідомості, що не може не викликати поваги людей не критичного складу розуму.

Зміст

[ред.] Плюси і мінуси Вікіпедії

[ред.] Плюси

Маскот Вікіпдії Вікіпе-тан

Плюсів у Вікіпедії не існує. Якщо не враховувати теоретичний «плюс» її нібито «вільності», якої насправді не існує.

[ред.] Мінуси

Стьоб

Інформація, яка викладається на сторінках проекту є жорстко цензурованою, жодна, неузгоджена з адміністратором, думка не має права знаходитися на сторінці проекту, проти учасників, які мають відмінну думку від закладеної власником/адміністратором, розгортається кампанія шельмування і забороняється їм доступ до проекту. Чому бібліотека краща? Тому що один раз написану і видану книгу можна знищити у певній країні лише фізично і для цього потрібен повний контроль за всіма бібліотеками і тоталітарний режим. Статтю у Вікіпедії знищити дуже просто, адміністратор має лише мати відповідні права доступу.

[ред.] Модерація/Адміністрування Вікіпедії

модерація/адміністрування Вікіпедії насправді зводяться до абсолютного і повного контролю за складом учасників і ідеологією. Допускається лише така невідповідність ідеології певної статті, яка несуттєво суперечить ідеології власника, а також така, яку неможливо заперечити і блокування якої призведе до значних втрат власника внасалідок масовихх протестів і обурення користувачів. Доволі жорстка і далеко не завжди адекватна (автора було забанено за корекцію фактажної помилки на ру.вікі), модерація не є предметом розгляду «вищою інстанцією» - власником в принципі, оскільки для нього є важливими інші завдання, не такі дрібні, цю «самодіяльність» адміністраторів власник дозволяє. І, як і в будь-яких місцях з модерацією, існують культи модераторопоклоніння. Приклади стосовно ру.вікі можна побачити на російському Луркмоарі. Причина - наявність завжди у суспільстві людей з рабською психологією, пристосуванців, колабораціоністів, просто слабких духом особин.

[ред.] Адміністрування українського розділу Вікіпедії

В українському розділі як і в інших розділах немає і не може бути якісного адміністрування, дотримання правил, честі, совісті, логіки, сорому. Такий адміністратор буде негайно позбавлений прав за доносом іншого адміністратора. Адміністратори посатійно порушують правила, зневажливо ставляться до користувачів.

Ефективної протидії цим явищам наразі не існує, альтернативний проект української інтернет-енциклопедії такої як, наприклад, Британська Енциклопедія Encyclopedia Britannica або Енциклопедії Польського Наукового Видавництва, якщо не врахувувати слабеньку Українську Енциклопедію uapedia.com.ua не існує. Арбітражний комітет, що повинен слідкувати за дотриманням правил усіма користувачами, наразі складається з 5-ти адміністраторів, частина з яких сама частенько порушує правила та плює на спільноту. В українському розділі конфлікти час від часу виливаються в «судові позови» з передбачуваними наслідками.[1]

Для зняття статусу адміністратора потрібно набрати просту більшість (51%) голосів (з голосів за та проти зняття статусу) на сторінці Вікіпедія:Адміністратори, що майже неможливо в зв'язку з круговою порукою адміністраторів (їх наразі 20).[2]

Основна маса тих «українських» адміністраторів є людьми настільки низького інтелекту, що будь-яка дискусія з ними є неможливою і зводиться до «сам - дурак!» Значна частина з них є незрілими молодими людьми мішаного російсько-українського походження або й просто росіянами за національністю. Ось цей випадок є взагалі абсурдним, смішним і багато про що говорить - Al_Silonov, людина, яка є, як вказано на його сторінці, «адміністратором українського Вікісловника», - «може робити внесок українською мовою на початковому рівні», як вказано там же. Ось такі знавці мови вчать нас тої мови. Хто його туди призначив? Як то хто, - звичайно шеф, бос, начальник призначив, шляхом інсценізації «виборів». Адміністратор NickK є настільки тупим, що навіть не помічає відсутності елементарної логіки у власних висловлюваннях, зате дуже уважно слідкує за тим, щоб хтось не написав щось, недоступне його розумінню, - тут же витирає. Те саме можна сказати про переважну більшість тих адміністраторів і «патрульних». Ще одне непорозуміння - фіфочка Erud, словниковий запас якої незначно перевищує словниковий запас класичної Еллочки-людоїдки - «вапчє» - улюблене слово. Студенти?? AS i Friend настільки багато часу просиджують у тій Вікіпедії, що не мають часу вчитися самі, зате повчають інших без краплини сорому. А «науковець» і директор якогось псевдо«інституту» Perohanych, а у Педівікії він - «патрульний» (майже «днювальний» ггг ), навіть, бідолаха, не усвідомлює, що викладена ним для хизування на власній сторінці мало не єдина його друкована «наукова праця» у співавторстві з іншим проФФесором «програмістських наук» під назвою «Формування суспільного авторитету ВНЗ через онлайн-енциклопедію Вікіпедія» може викликати лише сміх від її «значимості». Там же хвалиться цей дірєктор-хвалько, що бач йому «робота в АПІТУ дає змогу спілкуватися з найвідомішими і найвпливовішими в Україні бізнесменами і менеджерами у сфері ІТ, державного управління ІТ, а також з колегами — лобістами інтересів інших сфер бізнесу.» Дописав би ще, що носить страусячі туфлі і користується дорогими дезодорантами і одеколонами, а унітаз в домашньому туалеті має інкрустований брюліками. )))

[ред.] Правила українського розділу

Основоположне правило: Вікіпедія — елітний клуб для елітних адміністраторів. (ВП:НО) За порушення цього правила часто блокують.

[ред.] Способи використання

Дехто дуже часто використовує Вікіпедію. Від цього вони буцімто стають розумнішими, а при зіткенням з чомусь невідомим відразу пхає свого носа у Вікіпедію. Забавляються тим, що перечитують сторінки з розумними словами (напривлкад, визначення "прагматизму").

[ред.] Вікіпедія і цікава всячина

[ред.] Примітки

  1. uk:Вікіпедія:Запити на арбітраж
  2. uk:Вікіпедія:Адміністратори/Архів/Позбавлення прав
  3. На кінець листопада 2009-го єдиними прикладами увіковічнення Гітлера у засобах масової інформації були ці дві картинки.


Stub.png Стаття стовідсотково недописана, і в неї треба пододавати ще багато-багато чого.


Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти