Полтава

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук

Полтава — місто на Лівобережжі централноі Украіни, обласний центер.

Зміст

[ред.] Населиньня

Населено природніми малоросіянами, з почутливим процентом совків. Образи типових полтавців нашого часу зобразив у своїх ранніх виступах [1] той таки артист.

[ред.] Гисторія

Старе повкове козацьке місто. Місцевість знана ще з давньоруських часів, коли тут проходив князь Ігорь, шоб одержать бебехів од половців (про це можна прочитать на памьятному камені). Але нещодавно якийсь науковець одкрив, шо тут ше стопьятсот год тому було якесь давнющще місто Балатар шо? , так що полтавці почутивши ВВВ, РАПТОВО вирішили одмітить 1000-ліття сабжа, розвішавши цю новину по всьому місті. У 18 ст. тут сталася Полтавська битва, з віном для Петра 1, і феїлом для Карла 12 та Мазепи, Sad but true.

В радянський час сабж відомий своїми зграйками товаришів, на зразок "Кобищані́в", шо тепер є легендарними в старожилів.

[ред.] Географія

Лежить на ріцці Ворскла (давня назва - Лтава), котру переходив уже згаданий Ігорь, а Пйотр №1, за місцевою легендою, загубив у ній лінзу з підзорної труби і тому прозвав річку - "Вор-скла", таке.

[ред.] Культура

Єсть своє оперне театро, кінотеатер, Музеї (Полтавськї битви, Краєзнавчий) бібліотеки і ввесь набір совкових розваг (парк Перемоги тощо).

З достопримічатілностів визначних місць можна назвать Білу бєсєдку альтанку, Дім-музей Котляревського, памнятник перемозі Петра під Полтавою (Орьол на кольоні), памьятник галушкам, Хрест козакам, Корпусний садок, парки, собори, церкви тошо. Недавно накопали переходів і понавісювали знаків "М", притому шо метра нема. Вобшем, порівняно чисто й зелено.

[ред.] Мова

Загальноузвичаєно польтавський діялект уважають за основу літ. мови, хоч не всі. Натепер польтавці розмовляють наймилішим мняким різновидом суржика, що в останні десятилітьтя плавно наближаєцця до общепонятного.


[ред.] Промисловість

[ред.] Спорт

[ред.] Чим відомий сабж

Тут запиляли:


Тут жили й народилися:

[ред.] Виноски

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти