РСД-10

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук


Із усіх видів озброєння, що їх страшенно боялися америкоси, і першими пустили під автоген за горбачовськими договорами, були:

Все, що лишилося від булої моці

Зміст

[ред.] Отже, РСД-10

РСД - Ракета Середньої Дальності, йшла

[ред.] "Піонер"

"Піонер" (Індекс ДРАУ [1]- 15П645, за договором РСМД [2] - РСД-10, по класифікації МО США і НАТО : SS - 20 mod.1 Saber, російськ. Шабля) - радянський пересувний ґрунтовий ракетний комплекс (ПҐРК) з твердопаливною двоступінчатою балістичною ракетою середньої дальності 15Ж45.
Головний розробник - Московський інститут теплотехніки (МІТ).
Прийнята на озброєння в 1976 році.

У 1980 році на озброєння прийнятий ПҐРК Піонер-УТТХ (індекс комплексу 15П653, індекс ракети 15Ж53, по класифікації НАТО - SS - 20 mod.2 Saber) з поліпшеними ТТХ (максимальна дальність стрільби 5500 км).

[ред.] Склад (коротко)

До складу ракетного комплексу РСД-10, як правило, входили:

[ред.] Про застосування

В процесі експлуатації ракета, поміщена в герметичний транспортно-пусковий контейнер, розміщувалася на самохідній пусковій установці (СПУ), виконаній на базі автомобільного шестиосного шасі МАЗ-547В підвищеної прохідності.
Окрім ракети на шасі розташовувалися необхідні агрегати і устаткування для контролю за технічним станом ракети і проведення пуску.

Незважаючи на солідну вагу (84 т) і габарити (довжина - 19,316 м, ширина 3200+40 мм, висота 4375 мм) СПУ мала порівняно високу швидкість (до 40 км/год), пересувалася по дорогах з будь-яким покриттям, легко долала метрові броди, рови шириною до 3 м і підйоми до 15 град. і мала радіус повороту 22±1 м, що дозволяло широко використовувати існуючу мережу доріг.

Пуск ракети міг бути зроблений або із спеціального укриття гаражного типу на основній позиції (спорудження 15У111 "Крона"), або з однією з підготовлених в геодезичному відношенні польових позицій.

Перед цим пускова установка вивішувалася на домкратах і горизонтувалася. Пуск ракети робився за допомогою порохового акумулятора тиску, що викидав її з контейнера. Після досягнення безпечної висоти, включався маршевий двигун першого ступеня. Операції по передстартовій підготовці і пуску проходили в автоматичному режимі після отримання спеціальної команди з пункту управління.

Пуск ракет міг бути зроблений з однією з польових позицій або із споруджень "Крона" в строк сумірний з підлітним часом бойових блоків супротивника з території країн Західної Європи.
Згортання комплексу і підготовка до маршу для зміни позицій займала близько години. Розгортання з маршу (вивішування, горизонтування, геодезична підготовка)- також близько години.
Споруди дозволяли значно обмежити контроль за комплексами "Піонер" з боку засобів розвідки потенційного супротивника. "Крона" є збірною металевою спорудою з розсувним дахом.

[ред.] В історії

У 1987 році на бойовому чергуванні і в арсеналах знаходилися 650 ракет. З них дві третини були призначені для знищення об'єктів в Європі і на Близькому Сході і приблизно одна третина для знищення об'єктів в Азії і США.

Обидва комплекси експлуатувалися до 1991 року і були ліквідовані відповідно до умов Договору про РСМД. Перші ракети знищувалися в Читинській області методом пуску. Особливий інтерес викликали ракети "Піонер", що знаходилися в експлуатації понад 10 років. Усі проведені з 26 серпня по 29 грудня 1988 року 72 пуски пройшли успішно. Пізніше в районі полігону Капустін Яр була застосована інша технологія ліквідації - вибухом ракет без витягання їх з пускових контейнерів. Шасі пускових установок комплексу після проходження спеціальної процедури демонтажу, що виключає їх застосування по основному призначенню, могли в різних варіантах використовуватися в народному господарстві.

Анон запитає:

[ред.] А до чого тут Україна

[ред.] У чому лулзи

[ред.] Фейл


[ред.] Почитай

[ред.] Примітки

  1. Державне ракетно-артилерійське управління
  2. (Про скорочення) ракет середньої та малої дальності - одного із тих історичних горбачовських договорів, коли в бувшому Совкові порізали на брухт кращу мілітарну техніку, а америкоси у себе під договори підвели старе лайно.
Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти