РСЗВ «Смерч»

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук

Реактивна система залпового вогню «Смерч»

На позиції

Зміст

[ред.] Історія

РСЗВ «Смерч» — достойний нащадок БМ-13 «Катюша», що називалася в роки 2-ї Світової «сталінськими органами». Прийнята на озброєння в 1987 році, і досі оцінюється, як найпотужніша вундервафля в своєму класі у світі.

Система розроблена на початку 80-х років ДНДП «Сплав» (м. Тула) в співпраці з більш ніж 20 іншими підприємствами СРСР. Проектування почалося під керівництвом генерального конструктора «Сплав» — А. Н. Ганічева,, а закінчилося під керівництвом — Г. А.Дєнєжкіна.

Ряд принципово нових технічних рішень, втілених в конструкції цієї системи і реактивного снаряда, дозволяє віднести її до абсолютно нового покоління зброї подібного роду. Створивши РСЗВ MLRS, американці дійшли висновку, що дальність стрільби 30-40 км є граничними для РСЗО. Подальше її збільшення призводить до занадто великого розсіювання снарядів.

Розроблені для РСЗО «Смерч» реактивні снаряди мають унікальну конструкцію, що забезпечує точність попадання, що в 2-3 рази перевищує аналогічний показник зарубіжних систем реактивної артилерії.

РСЗВ 9К58 «Смерч» із-за великої дальності стрільби і ефективності ураження цілі близька до тактичних ракетних комплексів, тому разом з ними випробовувалася і приймалася на озброєння у військовій частині 42202.

Вогонь веде батарея

У 1989 році вийшла модернізована модель РСЗВ 9А52-2.

Нині РСЗО «Смерч» перебуває на озброєнні армій Росії, України, Білорусі, Кувейту і Об’єднаних Арабських Еміратів. Інтерес до придбання вундервафлі виявили представники Індії і Китаю.

[ред.] Склад

До складу РСЗО"Смерч" входять такі бойові засоби:

[ред.] ТТХ

Тактико-технічні характеристики

[ред.] У чому він?

«Смерч» — ця зброя нового якісного рівня, він не має аналогів по дальності і ефективності вогню, площі поразки живої сили і бронетехніки.

Якщо

Причому «Смерч» спалює усе, навіть бронетехніку.

Стрільба може вестися поодинокими снарядами або залпом.

Повний залп бойової машини робиться за 38 секунд. Запуск снарядів забезпечується з кабіни бойової машини, або за допомогою виносного пульта.

Потужність залпу трьох установок РСЗВ «Смерч» за ефективністю дорівнює «роботі» двох бригад, озброєних ракетними комплексами 9К79 «Точка-У».

Залп однієї машини накриває площу 672 тис. квадратних метрів. Залп 12 ракет 9М55К з касетними осколково-фугасними елементами накриває площу 400 000 кв. м.

Для коригованого снаряда «Смерча» характерно також і те, що з його 800 кг — бойова частина складає 280 кг — це ідеальне співвідношення між маршевим двигуном і вражаючими елементами.

У касеті 72 боєприпаси вагою 2 кг Кут зустрічі їх з ціллю (із землею, окопами, бойовою технікою супротивника) — не як у звичайного снаряда — від 30 до 60 градусів а (за рахунок особливого пристрою) строго вертикальний — 90 градусів. Конуси таких «метеоритів» запросто дірявлять башти, верхнє покриття бронетранспортерів, бойових машин, САУ, де броня не дуже товста, та і кришки танкових трансмісій.

Модернізація БМ 9А52-2 в частині введення апаратури бойового управління і зв’язку (АБУС) і автоматизованої системи управління наведення і вогнем (АСУНО) дозволила додатково забезпечити:

Важливий вклад в підвищення бойової ефективності РСЗО «Смерч» внесла автоматизована система управління вогнем «Віварій»

[ред.] А лулзи?

[ред.] Де почитати

[ред.] Примітки

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти