Сало

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук

Замість сала їсть хто птицю,
Не годяться в українці.

Замість сала їсть хто шинку,
Не годяться в українки.

Замість сала їсть хто шпроти,
Ті зовсім не патріоти.

Любі друзі! Їжте сало,
Щоб Вкраїна не вмирала!

http://apgolub.boom.ru/ukraine.htm#salo


Зміст

[ред.] Визначення

18px-Nuvola apps xmag.png
Основна стаття: Українські цінності

Якщо вірити безосібному, САЛО – їжа, що вирізняє козака від єурейа; козаки видобували сало із свиней за допомогою доброти, турботи та шаблі

Натюрморт. Сон українця, викликаний піянням когута у хліву, за п'ять хвилин до прокидання. Сабж на передньому плані.

СВИНЯ – тварина, на якій, за спогадами очевидців, і росте сало; (не плутати з растітєльнім салом, написи про яке можна побачити на цінниках багатьох москальських магазинів; в давнину були навіть козаки-характерники, що не лише здатні носили на плечі буряк, а могли реально перетворитися на свиню за допомогою чарівних слів та відра горілки

Са́ло — тваринний підшкірний жир, найчастіше свинячий. В Україні та багатьох інших країнах є частиною традиційної національної кухні. У минулому сало було дуже важливим елементом харчування завдяки своїй дуже високій харчовій цінності (770-870 ккал на 100 гр.), а також здатності зберігати свої властивості протягом тривалого часу без спеціального охолодження. Для цього сало для тривалого зберігання засолюють; виготовляють шпик. З сала витоплюють смалець та виробляють шкварки.

Сьогодні, коли поширюється здорове харчування з невеликим вмістом жирів, сало стає більше традиційною закускою на національному столі, ніж основною стравою.

[ред.] Сало для українців

В українській культурі сало набуло дещо культового значення. Як національна страва, воно стоїть поряд з такими безсумнівними візитними картками української кухні як борщ, вареники, голубці, галушки. Сало є унікальною стравою у тому сенсі, що більшість народів вживає смалець, а українці їдять його великими шматками, часто з хлібом, часником та солоними овочами.

Сало здавна користувалося в українcькому народі особливою популярністю. Йому віддавали перевагу, навіть не підозрюючи, що воно містить багато корисних речовин, таких необхідних для людського організму. І, насамперед, — арахідонову кислоту, яка належить до ненасичених жирів і бере участь в утворенні багатьох гормонів, а, отже, в холестериновому обміні.

За деякими припущеннями, традицію висміювання «салоїдів» започаткували після Національно-визвольної війни 1648—1657 років євреї, релігія яких забороняє вживання свинини і свинячого сала - Форостюк О. Луганщина релігійна. — Луганськ: Світлиця, 2004. - С. 62.. Як відомо, у добу Хмельниччини на охоплених повстанням територіях загинуло та померло від епідемії близько 40-50 тис. євреїв, майже чверть єврейського населення тодішньої Речі Посполитої Хмельницкий Богдан. Электронная еврейская энциклопедия . Анекдоти стали своєрідною помстою євреїв, для яких період повстання став однією з найтрагічніших сторінок в історії єврейства Східної Європи.

[ред.] Медична дія сала

Сало в залежності від відгодівлі містить 88—94 відсотки чистого жиру, який за рівнем засвоюваності йде нарівні з молочним і риб'ячим жирами. Біологічна активність сала в п'ять разів вище, ніж яловичого жиру. За вмістом інших незамінних жирних кислот (близько 10 відсотків) свиняче сало переважає вершкове масло. Окрім того, сучасна наука стверджує, що якість свинячого сала поліпшується при топленні. А його споживання в поєднанні з овочевими салатами попередить розвиток атеросклерозу.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Сало


[ред.] Закон України “Про сало”

Проект. Уривки. http://analysisclub.ru/index.php?page=miscell&art=2606

Внесений на розгляд Верховної Ради народним депутатом України членом Правління партії “Реформи і Порядок”, естетом та гурманом Сергієм Терьохіним 1 квітня 2003 року.

Виходячи з історичної місії Сала як провідника гуманізму та суспільної моралі; зважаючи на глибокі соціальні проблеми країн, де Салоїдство ще не стало головним способом життя пересічної людини, та утверджуючи право на глобальну гегемонію Сала та підпорядкованих ньому Салопродуктів, Верховна Рада України урочисто приймає цей Закон.


[ред.] Стаття І. Терміни


[ред.] Стаття ІІ. Роль Сала та присяга


[ред.] Стаття ІІІ. Політична реформа


[ред.] Стаття ІV. Валютна реформа


[ред.] Стаття V. Цивільно-правова реформа


[ред.] Стаття VI. Реформа адміністративного та кримінального права

Підлягають покаранню за адміністративним чи кримінальним правом такі правопорушення:


[ред.] Стаття VII. Зовнішньоекономічні відносини


[ред.] Стаття VIII. Мистецтво та культура


[ред.] Стаття IX. Прикінцеві положення

[ред.] Пояснювальна записка до Закону „Про сало”


[ред.] У творчості народній

Як романтично пахне ковбаса
і помідори в банці зашарілись,
а в пляшечці так тихо, як роса,
горілочка домашня причаїлась.

І сало ніжно зваблює тільцем,
і хліб наставив загорілу спину.
Якщо ти млієш, слухаючи це,
чому ж ти, блядь, не любиш Україну?

Без сала мучусь

Ігор Жук

Besame, besame mucho...
Consuelo Velazquez

Без сала, без сала мучусь –
Хочеться сала, аж дідько по кишці шкребе!
Без сала, без сала мучусь –
Дайте шматочок, бо я можу з`їсти себе!

Хочеться сала, і дрібку цибулі,
І може ковток "Самжене"...
Пенсії мало – а хочеться сала;
Невже ж і життя так мине?!.

Без сала, без сала мучусь –
Хочеться сала, аж дідько по кишці шкребе!
Без сала, без сала мучусь –
Дайте шматочок, бо я можу з`їсти себе!..- http://dykepole.com/index.php?showtopic=23&st=20

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти