Словник/В,Г,Ґ

Матеріал з Файна Меморії

(Перенаправлено з Словник:В,Г,Ґ)
Перейти до: навігація, пошук

Зміст

[ред.] Взаємозаперечні параграфи

Взаємозаперечні параграфи — храґмент вислову «неухильно дотримуватись взаємозаперечних параграфів, — це є наріжний камінь кащенізму», що іронично натякає на характерну для кащенітів схильність до парадоксальности мислення.

Можуть викликати або байдужість, або когнітивний дисонанс.

Елементарні приклади

[ред.] Вчення

Вчення — те, від чого стають розумними і серйозними.

[ред.] Гепа

(link) Пригоди Допи і Гепи

Гепа Харківський (в миру Геннадій Кернес) — мер Харкова, член Партії Регіонів, змінив на посаді свого попередника Михайла Добкіна. Прославився ще за часів головування Допи своїми розумнимим настановами. Проти нього неодноразово порушували кримінальну справу.

Український анонімус з Учану вийшов на якісно новий рівень, коли 17 червня 2010 р. позбиткувався над Гєпою на його ж власному сайті, написавши звернення до українців і купу образ, але без матюків.[1]

[ред.] Гітлер

Gitler 004.jpg

Гітлер (Шикльгрубер Адольф Алоїзович, він же Мій Фюрер) — засновник, лідер, кумир, ідейний натхненник Третього Рейху, офіційно з 1933 до 1945 року.

[ред.] Глюк

Глюк — помилка, гріх, огріх, баг, жучок, муха.
Вирази

[ред.] Готовченко

Гото́вченко - льокальний польтавський мем, що певним робом поширився на Вкраіні завдяки раньнім виступам полтавцяки Вєрки Сердючки. Походе од украінізаціі слова "Готовий", що означає людину в стані силного алькоголного спьяніньня, котра вже не здатна вербально спілкуватись та пересувацьця самотужки. Одповідник до цього слова є в мові тсонга і пишецця як Rwhe. Приклад: "О, Петя вже "Готовченко"

[ред.] Гравіцапа

Слово прийшло до нас навіть не з Раші, а з кіно. І фільм цей звався «Кін-Дза-Дза», грузинського режисера Георгія Данелія

Гравіца́па — це паливо для пепелаца, щоб здійснювати міжпланетні перельоти (бо луц — то для чартерних)

Гравіца́па (лат. gravitas — вага, важкість + чатланск. цапа, від грузинськ. «ра віці аба» — «хто ж його знає»!) — фантастичний пристрій, зображений в кінофільмі «Кін-дза-дза»!.

Будучи встановленим в двигун пепелаца, дозволяє здійснювати на ньому практично миттєві (не більше п’яти секунд суб’єктивного часу) міжпланетні, міжзоряні і навіть міжгалактичні переміщення в межах Тентури.

Зовнішній вигляд

Є металевим корпусом яйцевидної форми розміром близько 10-15 см, що складається з двох частин, які можна повертати один відносно одного. Верхня частина гравіцапи складається зі світлого металу, а нижня — з металу жовтого кольору. Товщина нижньої частини корпусу гравіцапи — близько 5 мм. На верхній частині гравіцапи є циліндр невідомого призначення діаметром близько 1 см і завдовжки 10-15 мм. Перевіряється і запускається цапою (зовні велика і вельми іржава гайка)

В фільмі пепелац являє собою іржаву бляшанку, наче перевернуте відро на колесиках і з мініатюрним пропелером.

Цитати

[ред.] Грішник

Грішник — людина, що грішить, тобто робить гріхи (огріхи, помилки, makes errors і т. д.). Не треба винити людей за те, що вони грішники, адже вони це роблять не зі зла, а в силу своєї ослячої природи. Як сказано в Книзі Казок: «Хто з вас без гріха, перший кинь в неї каменя».

До грішників належать дурні, розумні, cерйозні і несерйозні.

Джерела

[ред.] Примітки

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти