Користувач:Bu/Творчість/Степ Безкрайній

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Степ Безкрайній, колиска вільної України

Степ Безкрайній - світоглядне поняття народів центральної Євразії, яке первісно описувало зону степів, яка перетинає весь південь центральної Євразії від України і Румунії до Китаю, Великий Євразійський Степ, Дешт-і-Кипчак, Дике Поле, Поле Половецьке де виникла і розвинулась унікальна багатоплемінна цивілізація вільних людей по волі Божій, а не царській чи панській, людей Вічного Синього Неба і Сонця Золотосяйного, Сонця Красного, Бога-Спасителя, а згодом стало позначенням всього безкрайнього царства Божого на небі і на землі в уявленнях простих людей-степовиків.

Безкрайнє Царство Боже і Військо Боже[ред.]

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Старий дід-кобзар, який багато чув і бачив на своєму віку переповідає наступним поколінням сільських християн волелюбного Подніпров'я Древню Казку про Боже Військо і його людей-козаків
дід Тарас Шевченко, всесвітньовідомий нащадок людей Степу Безкрайнього і Війська Божого, простий козак-християнин з волелюбного Подніпров'я, який у своїх творах неодноразово звертався до віри і насліддя людей Степу Безкрайнього

На думку простих людей Степу Безкрайнього він був створений Вічним Синім Небом, тобто Богом-Спасителем для блага усього людства, однак лихі люди порушили відвічний загальнолюдський Степовий, Небесний Закон і стали чинити неправду і насилля. Тому Вічне Синє Небо, Бог-Спаситель для захисту простого люду Божого ще в прадавні часи створив Боже Військо-Орду, в яке від початку віків взяв ангелів і архангелів, а потім з появою людства почав туди брати і простих та грішних людей, які захищають добро, правду, свободу і справедливість.

Степ Безкрайній і кара Божа[ред.]

Поляни і половці, люди Поля, Скіфії, Київської Русі й Подніпров'я старих часів, які жили у Степу Безкрайньому чи на межі Степу Безкрайнього і Лісу Густого не одне покоління взаємодіяли зі Степом і добре знали його закони. З одного боку саме зі Степу на Русь накочувались все нові і нові хвилі кочівників, з іншого - саме у Степу Безкрайньому вбогі і гонимі люди з Русі Київської знаходили собі прихисток, друзів і заступників (як це ми бачимо в епоху Хмельниччини), саме Степ Безкрайній став колискою спільноти людей, які називали себе козаками. Це двояке ставлення до Степу Безкрайнього і породило віру у те, що Степ Безкрайній створений самим Богом для допомоги бідним і нужденним але праведним людям і для покарання грішних і злих. Ця древня віра у Степ Безкрайній як Царство Боже неодноразово зустрічається у народній творчості, особливо українців Лівобережжя і Подніпров'я.

дід Чингіз, Військо Боже і уроки дідів-степовиків[ред.]

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
уроки дідів-степовиків

Саме до віри у Військо Боже, Військо Небесне і Військо Золоте звертався дід Чингіз-хан збираючи людей до свого власного Всевеликого Степового Війська-Орди і створюючи свою Військово-Ординську Державу. Прав він був чи ні - судити не нам, однак до лав його війська зголосилось дуже багато різного народу, степовиків різних вір, мов і племені. Саме у Всевеликому Степовому Війську-Орді набула массового поширення самоназва "козак" в смислі "вільна людина по волі Божій, а не царській чи панській" завдяки чому в процесі розвалу Війська-Орди виникла багатоплемінна козацька спільнота бувших ординських народів - майбутніх українців, росіян, казахів, татар, калмиків та ін. Особливо велике поширення ординська ідея козацтва здобула на Подніпров'ї в часи 16-17 ст. коли за словами літописців "вся Україна покозачилась" почавши Народно-Визвольну Війну за віру, правду і свободу, за власну державу, відому нині як Хмельниччина і призвела до появи спільноти людей вільної України і віри у вільну Україну як царство Боже на небі і на землі, теж певною мірою пов'язану з древньою степовою вірою у Степ Безкрайній. Таким чином дід Чингіз-хан і насліддя його і не лише його вояків-ординців, дідів-степовиків зіграло свою роль у появі нової, вільної України.

Степ Безкрайній у народній творчості[ред.]

У народній творчості людей-козаків вільної України Степ Безкрайній нерідко називається Полем, Великим Лугом, Степом, Степом Широким, Землею Піднебесною, Батьком (в тому випадку коли Степ Безкрайній тлумачать як вияв благодаті Вічного Синього Неба, Бога-Отця і Божого Промислу) і т.д.:

  • «Січ – мати, а Великий Луг – батько! Степ і воля – козацька доля»
  • «Ой Ти Батьку, Степ Широкий...»