Тарас Шевченко

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук
дід Тарас (Шевченко) - всесвітньовідомий проповідник народної віри у вільну Україну, простий сільський трудовий православний козак-християнин з Подніпров'я, чиї твори знають в усьому світі

Дід Тараc Шевченко (9 березня 1814 — †10 березня 1861) — він же Кобзар, він же Тарас, він же Герой України, він же Батько Нації — всевітньовідомий козак-християнин з Подніпров'я, людина вільної України і святої Русі, вільна по волі Божій, а не царській чи панській, народний співець і поет-графоман, письменник, художник, філософ, громадський активіст, історик, богослов і проповідник народної віри у Бога-Спасителя, у Вічні Добро і Правду, у вільну Україну і святу Русь, у козацтво-християнство як вільних людей по волі Божій, а не царській чи панській. Належав до спільноти борців за правду, свободу і народовладдя, відомої під назвою „Кирило-Мефодіївське братство”, до діда Тараса як до свого духовного наставника і отця-основателя вже понад 100 років аппелюють багато політичних партій і рухів людей вільної України як народницько-націоналістичного так і соціалістично-комуністичного спрямування.

Зміст

[ред.] Важке дитинство, нелегке юнацтво

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /home/deimos/ukrmemoria.com/w/images/e/e7/Слава-вільній-Україні-і-святій-Русі.jpg
малий Тарас Шевченко і сільські трудові козаки-християни Подніпров'я слухають пісні старого діда-кобзаря про славу і благодать вільної України і святої Русі, про простих і непереможних людей-козаків, вільних по волі Божій, а не царській чи панській
Найвідоміший портрет сабжа

Народився в селі Моринці в зразковій кріпацькій сім’ї. Коли він залишився єдиним членом цієї сім’ї, почав шукати собі роботу в дяків, панів, та іншої тогочасної еліти. Там він нарешті не лише робив кар’єру козачка, а й навчився читати, та заодно й писати [1]. Частенько любив з3,14здити з панського стола якогось олівця та аркуша - і [2] малювати, за що навіть декілька разів отримував поза вуха і втрачав роботу.

[ред.] Кар’єрний ріст

З паном Енгельгардом, що витягнув за ті самі вуха, поза які добряче отримував, босоногого кріпака з сільського задуп’я в цивілізацію, — переїхав в Санкт-Петербург. Там і настав його зірковий час.

Шаройоблячись по території, що безпечно ніким не охоронялась від юних художників, Тарас вишукує різноманітні статуї і безоплатно змальовує їх на з3,14ждженому папері. Тут також пише аби-які вірші. Віршів було написано не один десяток, які, хоч і не викликали блювотних позивів у місцевих кацапів, але дратували їх „мужицькою” мовою.

Проте, батькам нації завжди щастить. І щастя це впало темним мішком на малого Тараса у вигляді двох масонів. Поціновувачі української народної творчості так забилм баки пітерським меценатам, що у викупленні Шевченка зі страшної кріпацької неволі окрім всім відомим Сошенка, Брюлова та К свої кревні грошики також вклали і члени царської родини — сатрапи і поневолювачі, яким пізніше Тарас таки віддячить (читай Сон "...дивлюся, аж світає...")

У 1840 абсолютно раптово [3] виходить "Кобзар". Ну, отут масть і поперла. 1841 - "Гайдамаки", 1844 - "Гамалія". В перервах між грахвоманством — таке миле пензлемалярство! Найвідоміша за цей період бідолашна Катерина із таким округлим животиком, що її звабив підступний москаль. Отак і пішло...

[ред.] Переїзди туди-сюди

Тарас здійснив три подорожі в Україну.

[ред.] Тюремні університети

Не бажаючи просто так працювати викладачем малювання Київського університету, а шукаючи лулзів у боротьбі, у 1846 Тарас активно співпрацює з Кирило-Мефодіївським товариством ("братством"). Ну й, звісно, фейл. Два місяці буцегарні, допити, тюремна дієта, інші ніштяки зеківських буднів. Кажуть, що на відміну від більш відомих нам осіб, нікого з "братчиків" ЗК Шевченко не "здав", в результаті отримав "солдатчину", і поїхав у романтичну подорож до оренбурзьких степів.

До речі, в перервах поміж допитами (це ж Вам не сталінські застінки 1930-х) примудрився написати цілий цикл віршів, пізніше об'єднаних назвою "В казематі". Навіть "Садок вишневий коло хати..." відноситься до цього ж періоду.

[ред.] Служу Отєчєству!

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /home/deimos/ukrmemoria.com/w/images/2/24/Шевченко-Тарас-Григорович-1.jpg
Тарас Шевченко - волелюбний солдат Імперії

Так скінчилася важка і героїчна служба бравого солдата Шевченка на Каспійщині.

[ред.] Третя подорож Україною

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /home/deimos/ukrmemoria.com/w/images/5/54/Дід-Тарас.jpg
дід Тарас в останні роки свого життя

[ред.] Тарас і жінки

Отже, кохання врятує світ!

[ред.] Подорожі після смерті

[ред.] Монументальна Шевченкіана

Шевченку було встановлено більш як 9000 пам’ятників і скульптур в усьому світі. В одному лише Києві цілих 8 штук[11] ……

[ред.] Дід Тарас і народження нової Української, Києво-Руської Держави у 1917 році

Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /home/deimos/ukrmemoria.com/w/images/e/ef/Хай-живе-вільна-Україна.jpg
Трудові люди, козаки-християни вільної України неодноразово звертались до духовного спадку діда Тараса у непрості 1917-2014 рр.

Для всього світу завжди буде знаковим те, що дід Тарас, простий трудовий козак-християнин з волелюбного Подніпров'я фактично став одним з основних основоположників нової Української, Києво-Руської Держави, яка явила себе світові у 1917 році, оплоту всіх волелюбних людей вільної України і святої Русі, вільних по волі Божій, а не царській чи панській. Більшість політичних сил того часу так чи інак зверталась до духовного спадку діда Тараса у непростий період становлення молодої Української Держави 1917-2014 рр., звертається і нині. Народ вільної України про це ніколи не забуде, добре і правдиве слово і діло, наука і слава діда Тараса не вмруть, не поляжуть, а будуть ширитися і переповідатися по всьому світу, бо навіки вписані золотими буквами в історію всього волелюбного людства-козацтва, вільного по волі Божій, а не царській чи панській.

[ред.] Шевченко з точку зору ісконників

Щоби гребонути собі бабла відомий сучасний скандаліст і графоман Олесь Бузина змалював невідомого нам Тараса в своїй книзі "Вурдалак Тарас Шевченко", за що неодноразово отримував по їбалу від вдячних земляків.

[ред.] Різне

[ред.] Ще у цій Вікі

[ред.] В інших інтернетах

[ред.] Примітки

 1. В дитинстві малий Тарас вельми полюбляв, кинувши напризволяще свині, гуси, кози, вівці, які йому за посадою доводилося пасти, уникатися в бур'яни, в кропиву. Там він писав вірші.
  Дивно лишень, що, окрім "Мені тринадцятий минало...", у зрілому віці Тарасу не вдалося згадати ніц особливого з тих дитячих творів. Зате любов до бур'яну, а, особливо, до кропиви настільки врізалися у пам'ять вдячного українського народу, що це надало змогу через сто з гаком років народитися на світ іншому генію українського народу - співаючому ректорові, юному орлові і Бетманові за сумісництвом Міх-Міхичу Поплавському. Отакої.
 2. Замість працювати на благо роботодавця
 3. Що його таки було видано, Тарас здивувався ніц не менше, аніж Ленін, коли захопив владу в Росії у 1917
 4. Звісно, факт, що його родичі залишилися в кріпаках, і не можуть розділити з ним радість романтичної подорожі Вкраїною, вельми засмутила Тараса, і він вдарив по ганебному самодержавству "Розритою могилою", але в Пітер чомусь таки повернувся - поближче до ненависного самодержця
 5. у якому вельми лагідно описує різноманітних скромних чеченів, які потім так відгамселять його товариша Білобородька, що труп того буде не впізнати
 6. Та ні, не Тимошенко - Смерть!
 7. Знов-таки, нема на нього Сталіна і НКВС - ті б дали потусуватися
 8. Зверніть увагу - знов везе Героям України - не на кавказьку війну, а скромним підарештом на Мангишлак
 9. Над Дніпром йому виділять землю значно пізніше - аж через три місяці після смерті перепоховають під Каневом. Але труднощі продовжуватимуться і досьогодні. Схил каневської гори зсувається, а на укріплення околиць могили Тараса у вдячних потомків чомусь не вистачає грошей.
 10. Мости України - нині цього моста немає
 11. http://wek.kiev.ua/uk/Шевченку_Т._Г._пам’ятники
Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти