Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'urlencode('\0')', to be a valid callback in /home/deimos/ukrmemoria.com/w/includes/Sanitizer.php on line 1471

Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'urlencode('\0')', to be a valid callback in /home/deimos/ukrmemoria.com/w/includes/Sanitizer.php on line 1471

Warning: preg_replace_callback(): Requires argument 2, 'urlencode('\0')', to be a valid callback in /home/deimos/ukrmemoria.com/w/includes/Sanitizer.php on line 1471
Фейсбук — Файна Меморія

Фейсбук

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук

Facebook (Фейсбук, Лицекнига) — американська соціальна мережа, з якої Дуров змалював Вконтакт.

Фрази "Елена записала Иван как сына" - це канонічне фейсбуківське.

Зміст

[ред.] Відкіля воно

[ред.] У буржуйстані

28 жовтня 2003 року Марк Цукерберг, будучи студентом-другокурсником, написав інтернет-сайт Facemash, в якому використовувалися фотографії, розміщені по парах, з метою вибрати, хто з двох людей привабливіший.

Щоб досягти цього Цукерберг зламав розділи комп'ютерної мережі Гарвардського університету, що охоронялися, і скопіював приватні фото. Гарвард у той час не мав студентського "альбому" (каталог з фотографіями і основною інформацією). Facemash притягнула 450 відвідувачів і 22 000 фото-переглядів впродовж перших двох годин роботи.

Сайт швидко розростався, але був закритий через декілька днів адміністрацією Гарварду. Цукерберг був звинувачений адміністрацією в порушенні безпеки, авторських прав недоторканості приватного життя; покаранням служило виключення. Зрештою, звинувачення були зняті. Цукерберг зосередився на початковому проекті. Він відкрив сайт для його однокурсників, і люди почали ділитися своїми замітками.

4 лютого 2004 року Цукерберг запустив "Thefacebook", спочатку за адресою thefacebook.com.

Через шість днів після запуску сайту три гарвардські старшокурсники - Камерон Уїнклвос, Тайлер Уїнклвос і Дівья Нарендра - звинуватили Цукерберга в тому, що він навмисно вводив їх в оману, що допоможе їм побудувати соціальну мережу під назвою HarvardConnection.com, але замість цього, використовуючи їх ідеї, побудував конкуруючий продукт. Вони поскаржилися в університетську газету Harvard Crimson, і вона почала розслідування. Згодом був поданий позов проти Цукерберга.

Членство спочатку було обмежене студентами Гарвардського коледжу, і впродовж першого місяця була зареєстрована більше половини студентів Гарварду.

Незабаром до Цукерберга приєдналися Едуардо Саверін (фінансовий директор), Дастін Московіц (програміст), Ендрю Мак-Коллум (графічний автор) і Кріс Х'юз, — щоб допомогти просунути сайт. У березні 2004 року Facebook був розширений до Стенфорда, Колумбійського університету і Йеля. А потім відкрився і в інших університетах Ліги Плюща, університеті Бостона, Нью-йоркському університеті, Масачусетському технологічному інституті, і поступово у більшості університетів в Канаді і Сполучених Штатах.


У червні 2004 року The Facebook переїхала в Пало-Альто (Каліфорнія)

[ред.] У Рашці

20 червня 2008 року соціальна мережа Facebook оголосила про запуск російськомовної версії сайту. Користувачі зможуть самостійно поміняти мову інтерфейсу у своєму профілі. З цього дня сайт (http://www.facebook.com) при запуску з Росії завантажуватиметься російською мовою.

«Ми дуже раді тому що зможемо дати доступ російськомовним користувачам до нової версії сайту, - говорить Марк Цукерберг, засновник і генеральний директор Facebook. - Число користувачів ресурсу з Росії постійно росте. Ми хочемо спростити для них доступ до нашої мережі яка дозволить обмінюватися інформацією з друзями і близькими незалежно від того, де вони живуть»

[ред.] Плюси

[ред.] Мінуси

Варто спробувати - можливо, це саме для Тебе?


Також цілком можливо, що проект комусь подобається - нехай наповнить статтю любов'ю і більш об'ємним матеріялом.

[ред.] В інтернетах

[ред.] Примітки

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти