Facepalm

Матеріал з Файна Меморії

(Перенаправлено з Фейспалм)
Перейти до: навігація, пошук
Капітан Пікард не хоче цього бачити.

Facepalm (aka Фейспалм, Лицерука, Чолом-в-долонь, Їбаний сором, Йобаний стид...) - жест прикладання до лиця долоні, як знак повного розпачу і неможливості словами описати, який же маразм, йоб же ж туди його сюди, ти щойно утнув... Назва походить від англійських слів face(лице) і palm(долоня). Використовується тоді, коли бракує слів аби виразити всю тупість, маразматичність і непутящість якогось явища чи дії. За емоційним забарвленням дуже схоже на «Іноді краще жувати» і три крапки в кінці. В житті має вигляд жеста, в онлайн-дискусіях використовують картинки чи кадри з фільмів із зображенням людей в позі фейспалму. Найкраще зрозуміти суть фейспалму можна на прикладах, які ви знайдете нижче.


Зміст

[ред.] Виникнення явища

Дуже важко визначити, коли вперше в історії людства був використаний жест фейспалма, адже в кожну історичну епоху знаходилися бовдури, тупість дій котрих словами описати було просто неможливо. І саме на цей випадок у людей був фейспалм. Чудовою властивістю жеста є той факт, що він зрозумілий будь-якій людині на планеті незалежно від рідної мови, віросповідання, статі, місця проживання чи рівня інтелекту
Сама назва Facepalm розкрутилася і поширилася на всі інші інтернети на американській іміджборді 4chan.


[ред.] Як використовувати фейспалм

Як вже було сказано, в житті - жестом. В онлайн дискусіях можна приліпити картинку з фейспалмом і всім все стане зрозуміло без слів. В колі людей, знайомих з явищем можна навіть не постити картинку, а просто написати facepalm.jpg і люди вас зрозуміють. В колі української блоґосферки завдяки none_smilodon поширилось словосполучення "Йобаний стид", яке краще будь-якої картинки відобразить ваші почуття.


[ред.] В яких ситуаціях доречно застосувати фейспалм

Щоб правильно використовувати фейспалм не потрібно особливих знань, чи навичок. Повірте, коли з кимось із оточуючих станеться такий маразм, що будь-які коментарі будуть просто зайві, ваша рука сама потягнеться до лиця в заповітному жесті. Якщо розглядати фейспалм як частину мови, зазвичай він буде у вигляді вигуку. Крім того можна використовувати слово «фейспалм» як іменник. Ось кілька прикладів, що підготують тебе до життя, юний адепте фейспалму.
Фейспалм в житті:

- Слухай, Андрюха, я вронив ключі від хати в унітаз і їх змило, тепер з дома вийти не можу, що робити?

- Ну ти й бовдур, боже, як таких земля носить... Ох... *фейспалм*

В блозі, чи на форумі:

- Читав програму БЮТу по виходу з кризи - це фейспалм на фейспалмі, вони хоч до школи ходили?

В чаті:

nickname1: Панове, хто що думає про новий альбом Аліни Гросу, мені дуже сподобався!

nickname2: facepalm.jpg
nickname3: О боже *facepalm*
nickname4: лицерука.жпг...
nickname5: фейспалм...
nickname6: *закрив пів-лиця...*
nickname7: йобаний стид...


[ред.] Facepalm.gif Галерея фейспалмів


[ред.] Цікавинки

Фейспалм на Луркомор’ї (рос.)
Фейспалм на ЕнциклопедіїДраматиці (англ.)

Отримано з http://ukrmemoria.com/Facepalm
Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти