Зіґмунд Фройд

Матеріал з Файна Меморії

(Перенаправлено з Фрейд)
Перейти до: навігація, пошук
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /home/deimos/ukrmemoria.com/w/images/c/cd/Фрейд.jpg
Зіґмунд дивиться на тебе як на потенційного збоченця.

Зіґмунд Фройд (чи Зігмунд Фрейд, нім. Sigmund Freud, 1856—1939) — австрійський єврей і психолог, засновник психоаналізу, до речі.

Дідусь Фройд вважав, що всі люди прагнуть тільки одного - сексу, [1] але соромляться у цьому зізнатися, тому займаються всілякою фігнею, щоб хоч якось задовольнитися. Звідси й неврози всілякі, дивні сновидіння та "обмовки по Фрейду"... Отаке от!

Зміст

[ред.] Трішки теорії

Теорія доктора Фрейда полягає в тому, що несвідома частина психічних процесів людини постійно впливає на свідомість. Ця дія проявляється в сновидіннях, обмовках, фобіях і т. п. Мета несвідомого тиску : реалізація пригнічених бажань передусім, сексуальних.

Сам Фрейд використовував саме термін "несвідоме", замість якого не фахівці часто використовують слово "підсвідоме". Фрейд заперечував проти використання цього слова.


А от противники Фрейда, які хочуть якихось збоченнь в сексі, кажуть, що то все фігня, і нічого подібного не буває.

Та взагалі, якщо ознайомитись з працями містера З (зе), а не тільки патякати язиком, нічого не знаючи толком, можна зрозуміти, що він загалом був правий...

Ось так, не хочете, щоб вас мучили різні психічні норми, не соромтесь ходити в секс-шоп, щоб якось задовольнити свої сексуальні потреби.

[ред.] Про стадії розвитку

Фрейд виділив 5 стадій психосексуального розвитку особистості.

Процес психосексуального розвитку доктор розглядав і стосовно народів. Німців Фрейд вважав застряглими на анальній стадії, внаслідок чого у них в гуморі домінують фекально-анальні жартики.

Слід помітити що назви цих стадій зовсім не означають ті картинки, які малює у себе в голові всяка школота. Ці стадії описують послідовну активність ключових ерогенних зон впродовж життя. Ерогенна зона, по Дідусеві, - це таке місце від якого отримують сильне задоволення (і знову усе не так!).

Приклад: "оральна" стадія називається такою, тому як в період життя від 0 до 18 міс. недолюдині понад усе приємно жерти - чомусь, ротом. Тобто, відповідна зона має велику важливість в усіх планах психологічного розвитку, як фізіологічно, так і образно. (Мудро, але ні холєри не зрозуміло: шо до чого??)

[ред.] УРЖ

Велика людина була не дуже щаслива в особистому житті: всю дорогу бородатий, а до 30 років ще і незайманий, як Онотоле. Від переслідувань нацистів Фрейду довелося емігрувати в Англію.

Зі своєю улюбленою самицею наробив купу дітей, половина яких перевиздихала від голоду. Жоден засіб контрацепції доктора, що існував в ту пору, не влаштовував, фапать йому було осоружно - так і провів він залишок життя в стриманості (були у нього і упередження проти зради дружині і міннєту). Ось звідки ростуть ноги у фрустрацій, сублімацій і іншої поєбєні.

Улюблені сигари марки H. Upmann довели доктора до раку рота, з приводу якого старий переніс 30 операцій, і, нарешті, не витримавши, евтаназіював сам себе порцією кошерного морфію. Sad but true.

[ред.] За і проти

Згідно з принципом Поппера, психоаналіз, який міг пояснити УСЕ і не спростовувався НІЧИМ, наукою зовсім не був.

Насправді у рамках психоаналітичної теорії постійно проводяться дослідження, спростувальні, видозмінюючі, що розвивають або підтверджують ранні теоретичні переконання. У сучасній психоаналітичній теорії ключова роль лібідо в походженні неврозів вже давно спростована. Як спростовані були і деякі інші постулати висунені Фрейдом і учнями на зорі психоаналізу. Бо за довгий час шляху собачка вже сто років як встигла підрости. Але це вже нікого не хвилювало.

Деякі з розробок Фрейда були підтверджені в суміжних науках. Наявність стадій розвитку сексуальності (анальної, оральної, і так далі), наприклад, підтверджено нейробіологами, що виявили, що нервові закінчення у немовлят спочатку концентруються навколо порожнини рота, потім, у міру росту дитини, в анальній зоні, і після - в зоні геніталій. І відбувається це саме у вікові періоди описані Фрейдом.

Насправді, психоаналіз наукою ставати і не збирався, і вже тим більше щось пояснювати. Психоаналіз - це практика. І з кожним новим поцієнтом усе буде зовсім інакше, ніж з попереднім. Але спробуй ж ти людям поясни.

Фрейда ніхто навіть не відкривав, а судити про нього Ось Вам - будь ласка - будь-який двірник або домогосподарка. Сука, не читав, але, сука, засуджую.

Також, є ще один фанатик по прізвищу Адлер, який вважав, що людина усе робить із-за любові до влади. Себто, щоб рости, трахатися, щоб показувати свою владу.

Втім є ще Учень Фрейда - Карл Густав Юнг, який сказав, що секс не обов'язковий...

[ред.] Примітки

  1. Якщо точніше: що секс є основним мотиватором і рушійною силою поведінки людини; і певною мірою він був правий.
Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти