Фрипулья

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /home/deimos/ukrmemoria.com/w/images/6/66/Уроки-Фрипульї-1.jpg
Слава Богу і Його Безкінечній Фрипульї, що ми козаки!
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /home/deimos/ukrmemoria.com/w/images/6/68/Уроки-козака-Фрипульї.jpg
Помилка створення мініатюри: Очевидно, відсутній файл /home/deimos/ukrmemoria.com/w/images/b/b6/Уроки-Фрипульї-8.jpg

Фрипулья або козак Фрипулья в миру Феодосій Тетянич чи дядько Федось - кумедний український святий козак-характерник другої половини XX ст., відомий у творчих і простонародних колах древнього города Києва і пригородів, який на основі древніх принципів кумедності, розвинув власну неповторну життєву філософію («моя філософія — то всім філософіям смерть!.. бо у мене нема філософії!..» «мовчи, мовчи; слова — то камінь. по камням ходиш і сам камін. ти влади хочеш? я тобi її дам») за допомогою якої показував людям як відкривати для себе і інших Безкрайній Всесвіт, як творити нове і кумедне і нести людям добро і кумедність.

Майстер справжнього українського перфомансу, який люди завжди будуть пам'ятати з посмішкою. Судячи з усього, на даний момент перебуває близько до Кумедного, тому спілкування з ним, як і з усіма іншими людьми, які зараз там, якщо і можливе то тільки шляхом молитви.

Своє прізвисько здобув за те святе і чарівне слово, яке йому було колись подаровано під час творчих пошуків і яке він постійно повторював як бойовий вигук, виганяючи біса серйозності, спасаючи поневолених ним людей: Фрипулья! Фрипулья! Фрипулья! Саме це слово виводилось з ідеї Вільної Пульсації (на глобальному суржику Free Pulsation - Фрі Пульсейшн), яка наповнює і творить Всесвіт... Фрипулья у трактуванні Феодосія виражало нескінченність, безкінечну свободу і творчість, дану кожній людині, вільній по волі Божій, як і його прадіди, прості сільські волелюбні і трудові козаки-християни з Подніпров'я.

"сформулював свою концепцію мистецтва, обравши оптимістичний напрям у мистецтві, що передбачає віру в безмежні можливості як усього людства, так і кожної людини, і назвав його фрипулья (це поняття увібрало в себе два слова: свобода і пульсація)"

[ред.] Уроки Феодосія, козака Безкінечної Фрипульї

— Это Тетяныч? — спрашивал Бара, возбужденно дергая Сотника за рукав пиджака. — Я шел и всю дорогу от метро вспоминал: декоративное оформление «Детского мира» — это же Фрипулья?

— Слушай, Бара, я не знаю. Может быть, и он.

— Да, точно он. Вам тут повезло! Это все равно что Сикейрос. Все равно что Филонов! Ты видел его «Казака Мамая»? Фрипулья ведь абсолютный гений и по-настоящему свободный чувак. Представь: пять лет назад, на дворе семьдесят, допустим, девятый год. В Доме художников идет партсобрание. И тут заходит Фрипулья с приятелем — оба в костюмах инопланетян. В президиуме вой, вопли: «Товарищ Тетяныч, что вы себе позволяете?» А что он позволяет? Ну, костюм у него такой. Он же не Штирлицем оделся. Где тут антисоветчина? Да, ее в этом мурлыканье больше, чем в идеях Фрипульи.

Мурлыканьем Бара назвал сладкий музыкальный компот из итальянских мелодий последних лет, которым заливал зал «Олимпиады» небольшой оркестр" (Алекcей Никитин, роман "Victory Park", Москва, Ад Маргинем Пресс, 2014., Взято з http://www.prokhorovfund.ru/upload/iblock/436/43662a5bbc61d00e464f275140d926a8.pdf)

[ред.] Джерела

Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти