Hetalia: Axis Powers

Матеріал з Файна Меморії
(Перенаправлено з Хеталія)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Фашисти та імперіалісти ще ніколи не були такими кавайними!

Hetalia: Axis Powers - вебкомікс, що переріс у мангу і вилився в аніме. Алегорично розповідає школоті і анімуфагам про події світової історії.

Назву перекласти дослівно досить складно через низку причин. Слово "Хеталія" поєднує японське слово хетаре (へタレ, непотрібний, марний) та назву країни Італія. Справа в тому, що сюжет крутиться навколо Італії, історія якої є досить суперечливою і складною <ref>Цікавим радимо погуглити участь Італії в Першій та Другій Світових війнах. До неї можна з впевненістю застосувати прислів'я "Позбав мене, Боже, від друзів, а з ворогами я якось сам розберусь".</ref>. Axis Powers можна перекласти як Сили країн Осі (мається на увазі вісь "Берлін-Рим-Токіо"). Через це сабжевий творчий здобуток зазвичай називають просто - Хеталія, не скочуючись у хащі перекладів.

Трансляцію серіалу планували почати в ніч з 24-го на 25-те січня 2009 року на каналі Kids Station, але за тиждень до наміченої дати керівництво каналу заявило про відмову від трансляції. Серіал на радість любителям аніме був випущений у вільне плавання просторами інтернетів.

У Південній Кореї трансляція Хеталії взагалі була заборонена - корейцям не сподобалось, як їхню країну зобразили у аніме. <ref>В чому як завжди не було нічого дивного - їхня Галя балувана!</ref>

Аніме (ONA) представлене 52-ма 5-хвилинними серіями. Опенінг відсутній (замість нього коротенька вставка з назвою серіалу), зате наявний ендінг, який викликає масу позитивних емоцій (особливо якщо почитати переклад).

До речі, про переклад. Озвучка "Хеталії" - річ невдячна, оскільки персонажі дуже багато говорять, часто - вельми швидко, плюс на екрані появляється багато додаткових написів, що пояснюють, підкреслюють та ілюструють події, що відбуваються. Тому "Хеталію" треба шукати виключно з грамотними софтсабами, та і за озвучку із фандаберів поки що ніхто наче й не брався.

А 23 вересня 2009 року стало відомо, що у 2010 році поціновувачам "Хеталії" стане доступна повнометражка.


Особливості сюжету[ред.]

Головними героями у манзі та аніме є персоніфіковані країни, кожна із яких має унікальну зовнішність, характер, кулінарні уподобання, звички, історію життя і зростання. Країни дружать, б'ються, п'ють, ходять одне до одного в гості, родичаються, просто перебувають у родинних стосунках. Усі події мають реальне історичне підґрунтя, а для особливо складних випадків дається пояснення, що лягло в основу сюжету.

Сюжет у аніме розвивається у двох напрямках, початок кожного з яких позначається відповідною кількасекундною вставкою:

  • "Хеталія" - персонажі дорослі, розповідається про їх зріле життя і вчинки;
  • "Чібіталія" - персонажі ще маленькі, розповідається про їх дитинство і розвиток.


Дійові особи <ref>Майже усі країни крім свої назв мають і власні імена, які, по можливості, наведені у статті.</ref>[ред.]

Країни Осі[ред.]

Німеччина (Людвіґ) - справжній арієць: нордичний характер та гітлер'югендівська зачіска голубоокий блондин із м'язистою досконалою фігурою, носить мундир кольору фельдґрау, під ним - чорну майку. Великий любитель точності, пунктуальності, порядку, бюрократії, фізичної сили і німецької кухні. У трійці країн Осі є старшим - проводить тренування, здійснює планування операцій і т.д. Познайомився з Італією ще у Першій Світовій (з тих пір Італія не дає йому спокійно жити), з Японією - в акурат перед Другою Світовою.

Має брата - Пруссію. Людвіґ уособлює собою Західну Німеччину, Пруссія - Східну.

Італія (повна назва - Італія Венеціано, Феліціано Варгас) - символізує Північну Італію, і є центральною постаттю у всій "Хеталії". Це красивий, хороший, добрий хлопець, який щиро любить Німеччину і Японію, проте наділений купою недоліків, які не дають його товаришам по Осі спокійно жити. Володіє надзвичайним даром потрапляти у халепи на рівному місці, чим неодноразово скористалися Союзники.

Має неймовірний апетит і не менш неймовірно перебірливий до їжі. Улюблені страви - піцца і паста <ref>Макарони по-нашому, якщо хто не знає.</ref>, побачивши їжу, забуває про все на світі. До фізичних вправ майже не здібний, у військовій справі дотримується єдиної стратегії: заздалегідь пошити білий прапор і одразу ж здатися в полон. Абсолютно безвідповідальний, але інші країни стараються закривати на це очі.

Причина постійних проблем Німеччини, який взяв Італію в полон ще у Першій Світовій війні. Італія при будь-яких проблемах одразу дзвонить чи утікає до Німеччини, і його крики "Дойцу, Дойцу!!!" <ref>Це японці так адаптували у своїй мові слово "Deutsch"</ref> разом із "Паста!!!", "Піцца!!!" та "Сієста!!!" стали незмінними сatch phrases Італії.

У дитинстві виховувався спочатку дідусем Римом, потім - Австрією. До підліткового віку всі вважали його за дівчинку.

Японія (Хонда Кіку) - темноволосий хлопчина із сумними очима, вдягнутий у білий мундир, що нагадує морський <ref>Очевидно, віднесення до історії японського флоту, який добряче виїбав союзні сили, будучи опорою Імперії.</ref>. Коли Японія був маленьким, його знайшов у джунглях Китай, навчаючи культурі та писемності. Японія замість китайських ієрогліфів створив свої, а потім узагалі перебрався жити на окремий острів. Йому притаманні звичаї та поведінка, яку інші персонажі рідко розуміють, хоча сам Японія вважає їх цілком звичними речима. У той же час він вважає своїх європейських колег варварами, на що дійсно має підстави!

Союзники[ред.]

Америка (Альфред Ф. Джонс) - вихований Англією (перейняв від нього відсутність смаку і може з"їсти будь-яку гидоту), бився з ним за свою незалежність; зрештою, таки помирилися. Енергійний, веселий хлопець, що постійно щось жує (особливо полюбляє гамбургери), через що часто говорить нерозбірливо і переймається надмірною вагою. Пхає носа у всі міжнародні проблеми, намагаючись вирішити їх зазвичай абсурдними методами. Його сatch phrase - "I'm the Hero!" ("I'll be the Hero!" і т.п.). Його найкращий друг - інопланетянин. Дорослим зображується у світло-коричневому мундирі з краваткою, поверх якого вдягнута льотна куртка з хутряним коміром.

Англія (Артур Кіркланд) - цей гарненький, цинічний і жорстокий хлопчик був піратом, став імперією і джентльменом. Колись добряче бився з Францією, Америкою, Іспанією та іншими. Не любить програвати, його холоднокровність легко сходить з нього при форс-мажорах. Трохи звихнувся на всякій містиці, езотериці, магії, єдинорогах, ельфах та інших лепреконах. Особливо вирізняється жахливою кухнею і куцими кулінарними здібностями. Зображується у зеленому мундирі, опоясаному коричневою портупеєю.

Китай (Вонг Яо)- веселий азіатський хлопчик, підозріло схожий на дівчину через довге волосся, фігуру та, власне, озвучку жіночим голосом. Старший брат Японії, що його виховав, а потім зідрав технологію виготовлення PSP-шек і став майструвати їх у власному підвалі. Будує China-tawn'и де тільки можна. Найстарший персонаж (4000 років).

Росія - його шукайте нижче.

Франція (Френсіс Боннефой) - франт і довговолосий красень, гурман, поціновувач мистецтва, архітектури і красивих жінок. Має довгу і славетну історію, проте часи його військових перемог давно минули, і він відомий більше туризмом та вином. Через низку труднощів навіть хотів одружитися з Англією, дійшовши до обману та викручування рук, проте Англія таки вирвався із цупких любовних обіймів. Зображується у темно-синьому костюмі, що нагадує мантію, часто - з квіткою в руках або замість трусів.

Інші дійові особи[ред.]

Австрія - строгий, зосереджений і трохи сумний хлопчина в окулярах, що виховував Італію, коли той був маленьким. Любить музику (особливо фортепіано), суворий, але справедливий. Ощадливий і економний до скупості і маразму - якось заставив Німеччину зашити і вдягнути діряві труси, які Німеччина хотів викинути. Поза тим любить показну розкіш - усі вважають, що Австрія багатий і заможний. Одружився з Угорщиною.

Пруссія - брат Німеччини, якого часто називає "Заходом". Молодий хлопчина, який робить усе можливе для того, щоби стати сильнішим. Його життя має багато схожих рис із життям Австрії - тільки він не вступав ні з ким у шлюби, тримався особняком і у бійках давав вихід своєму хуліганському характеру. Пруссія - альбінос, лівша, а ще він смертельно ненавидить Росію. Певний період часу був відділений від Німеччини великою стіною <ref>Натяк на Берлінську Стіну та поділ Німеччини узагалі.</ref>.

Романо (Південна Італія) - брат Італії Північної, такий же енергійний, як і братик, та вирізняється крутішим характером. Довгий час вони із братом росли окремо, і після возз'єднання не дуже ладять між собою. Із незрозумілих причин люто ненавидить Німеччину та Францію, узагалі до чоловіків ставиться вороже, в той же час неймовірно дружній і улесливий до жіноцтва. Завдяки добгому періоди виховання Іспанією любить томати.

Античний Рим (Дідусь Рим) - могутній правитель Середземномор'я, що залишив після себе купу тупих правнуків, зокрема - Італію Венеціано та Італію Романо. Братам Італіям передалась його любов до красивих жінок - Рим із першого погляду закохався і у маму Греції, і у маму Єгипту. Куди він зник - загадка, Італія якось згадував, що "Дідусь Рим став дуже великим, а тоді просто зник...", хоча це не заважає йому епізодично з'являтись своїм нащадкам, навчаючи піснями розуму.

Священна Римська Імперія - у дитинстві жив у будинку Австрії разом із Італією, на якому хотів одружитись.

А також у "Хеталії фігурують Греція, Естонія, Іспанія, Канада, гуморист Куба, Латвія, Литва - антагоніст Польщі, Ліхтенштайн - дівчинка, що знаходиться під захистом Швейцарії, перейнявши від нього звички і форму одягу, Польща - антагоніст Литви, Угорщина, Фінляндія, якого часто захищав Швеція, та інші.

Білорусь, Росія, Україна[ред.]

Згідно з сюжетом, Білорусь, Росія і Україна - кровні родичі. Хитрі японці не лише точать зуби на Курильські острови, а й грамотно розставили історичні акценти:

  • Україна - старша сестра; <ref>Боже, бережи японців!!!</ref>
  • Росія - середульший брат;
  • Білорусь - молодша сестра.

У фан-арті Україну зазвичай зображають із Білоруссю, рідше - саму. Багато арту наявно також із трьома персонажами разом.

Україна - елемент фансервісу. Світловолоса дівчина із голубими очима, повною пазухою цицьок великим бюстом <ref>Окреме дякую творцям за беззаперечне визнання лідируючої ролі України в цицьководстві слов'янських народів.</ref>, в чоботах і робочому комбінезоні. Зазвичай зображується із вилами-тризубцем в руках <ref>Японці і тут влучили в яблучко: по сюжету це пояснюється тим, що їй доводиться розгрібати в себе вдома бардак, а це геть недалеко від істини</ref>. А ще саме Україна подарувала Росії його шалик.

Також на Україну поширюється правило №34.

Росія (Іван Брагінський) - в цілому суперечливий персонаж, де дитяча наївність межує із тваринною кровожерливістю. Зображається у довгій шинелі, чоботах і шалику (подарунок України), постійно носить з собою обрізок труби з вентилем, яку застосовує як зброю. <ref>Сарказм японців не знає меж!</ref> Росія ненавидить сніг, бо кожного року його атакує Генерал Зима; проте як тільки хтось нападає на Росію, Генерал Зима стає його вірним союзником, і Росія не упускає нагоди полякати інших своїм другом/ворогом. Не може жити без горілки, не любить Англію, бо той часто стає йому на шляху у його завоюваннях.

Білорусь (Наталія Арловская) - жіночий персонаж, який найчастіше з'являється у артах. Невідомо, чому саме ця країна так полюбилась художникам, але білоруси можуть пишатись таким потужним піаром. Білорусь зазвичай світловолоса, трохи сумна, найчастіше постає з ножем (а то й не одним) в руках. Мріє одружитися з Росією, через що останній Білорусі побоюється, і усі прояви любові до Росії залишаються без належної, адекватної відповіді.

У фан-арті Україну зазвичай зображають із Білоруссю, рідше - саму. Багато арту наявно також із трьома персонажами разом.

Косплей Хеталії: Україна[ред.]

Таке явище, як косплей, не оминуло таку кавайну анімешку, і тисячі анімешників стали (вдало і невдало) косплеїти своїх улюблених персонажів. Свої послідовники з'явилися і в України, і досить цікаво дивитись на кавайно-няшних японських школярок в образі нашої Батьківщини-неньки.

А косплей інших персонажів хай допоможе вам знайти Гугл Всемогутній.


Сюди варто заглянути[ред.]

Stub.png Стаття стовідсотково недописана, і в неї треба пододавати ще багато-багато чого.

Примітки[ред.]

<references/>