Avatar

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Овотар

«Avatar» — «лучшеє кєно вєка». Справді непоганий фільм, з простим, зрозумілим сюжетом і все та…

Історія[ред.]

Що, де, коли[ред.]

Фільм знятий Джеймсом Кемероном за власним сценарієм, прем’єра якого відбулась у 10 грудня 2009 року. Робота над фільмом мала початись ще у 1994, але, як сказав сам Кемерон, «тодішні технології не змогли б відтворити той світ таким яким я його бачу».

Актори[ред.]

Сюжет[ред.]

Сюжет у Аватара достатньо простий, Джейк Саллі, у минулому — морський піхотинець, зараз інвалід, вирушає на планету Пандора, щоб замінити там свого брата, якого хтось убив. Там його брат мав вивчати планету, проводити досліди і т. д.(а ще там добувають пиздець який дорогий Анаптаніум), але, так як його вбили, за це береться Джейк<ref>Який ніхуя не вчений</ref>. Для цього його свідомість пхають у гуманоїда<ref>Якого вирощено з ДНК людини і На`Ві(аборигенів Пандори)</ref>, під назвою «Аватар». Тепер Джейк гордо іменує себе «оператор Аватара». У цей час, Куорітч<ref>Якийсь пердун-полковник</ref> просить<ref>Наказує</ref> його розвідати, що робити з На`Ві(вбивати чи бути милосердними). І все заверті... Він закохується у Дівку з племені На’Ві і залишається з ними(На’Ві), і далі вони тупо воюють з людьми. <ref>Ось і весь сюжет.</ref>

Все нове - добре забуте старе[ред.]

Вовки, індіанці, подвиги... романтика

Після ще під час перегляду фільму в анонімуса виникло відчуття, що він дуже знайомий, ну хіба за винятком вундермодерн спецефектів. Вся справа в тім, що сюжет "Аватару" трошки менше ніж повністю спижджений повторює сюжет фільму Кевіна Костнера "Танці з вовками", знятого в далекому 1990-му, а робота над фільмом почалася ще в 85-му. Кіно справді варте уваги, анонімус гарантує, що ви не пожалкуєте про витрачені три години вашого життя(Аватар теж досить протяжний в часі). Але перегляд одного із сабжів може дещо зіпсувати вращення від іншого. Джеймс Камерон вже заявив, що наступний "Аватар" матиме власний сюжет, не пов'язаний із першим фільмом.

Чим же схожі сюжети цих фільмів: головний герой - американець, котрий втратив сенс життя і тому, не вагаючись, подався в далекі краї, населені невідомими народами, з котрими американці воюють. З часом він дедалі ближче знайомиться з народом, недоторкана культура котрого вражає своєю красою, простотою і гармонічністю з природою. Серед місцевих він знаходить жінку - найпалкіше кохання в житті героя, котра стає його перекладачем, вчителем і провідником в новий світ. Зрештою американці нападають на аборигенів, а наш герой відчайдушно захищає їх, хоча деякі представники племені спершу недолюблюють його. Через певні знакові події аборигени приписують героєві роль обраного, котрий врятує їх світ. Американці вбивають багатьох аборигенів та не здобувають перемоги, але в майбутньому передбачаються їх повторні напади, тому фінал виходить досить песимістичним.

Тобто індіанців Камерон замінив інопланетянами, додав надсучасних спецефектів та, все-таки, лишив довгий формат фільму, близько трьох годин. Тому фільм і здобув шалений успіх, бидлоту він вдовольнив екшеном і графікою, а дещо окультурених - красивим і чуттєвим сюжетом, далеким від рядової голівудської попси.

Цікаві факти[ред.]

  • На Овотарі Кемерон зрубав $248 млн.
  • Для зйомок аватара було розроблено спеціальну технологію, що дозволяла бачити на екрані одразу і реальних акторів і комп’ютерних персонажів.
  • Ще до виходу фільму у «Південному парку» була пародія на сюжет Аватара - «Танці зі смурфами».

Галерея[ред.]

Посилання[ред.]

Примітки[ред.]

<references/>