Ubuntu

Матеріал з Файна Меморії

Перейти до: навігація, пошук
Ubuntu

Ubuntu (бубунта, «Лінукс для чєлавєкафф») — найвідоміший дистирбутив Лінукса, заснований на Debian. На даний час є єдиним дистирбутивом, що чітко диктує направленість на десктопи і намагається бути user-friendly. З усіх дистирбутивів найбільш свисто-пердить. Серед заядлих лінуксоїдів поваги не має, але добре підходить для переходу з Вєнди на Лінукс.
На відміну від вєнди, виходить по розкладу — кожні півроку, чим інколи ставиться ставиться оновленнями криво. Викликаючи в юзера паровозний гудок.[1].

Зміст

[ред.] Детальніше

[ред.] Переваги

Для лінукса є 7 вірусів, 3 з них не працюють, 4 не запускаються.

[ред.] Недоліки

[ред.] Дистри, засновані на Убунту

Як не дивно, на основі убунти роблять дистри. Ось вони:

Назва дистру Особливості
Kubuntu Убунту, з робочим столом KDE
Xubuntu Убунта, з робочим столом XFCE
Lubuntu Бубунта, з робочим столом LXDE
Edubuntu Спеціально створений для шкіл убунту.

[ред.] Gnome VS Unity

Unity

До 10.10 версії включно, робочим столом по дефолту був Gnome, але у версії 11.04 замість з’явився Unity, що дуже засмутило деяких анонів, так як користуватись Юніті після Гнома — гівняно і незручно.

[ред.] Мануал по інсталяції і використанню для віндузятників

[ред.] Інсталяція

Інсталяція Бубунти — одне з найлегших завдань на світі, навіть простіше ніж переставити вєнду. Все що треба — wubi. Це програма, що інсталює убунту, прямо із-під вєнди. Треба лише поміняти декілька опцій. почекати 5-10 хвилин і все готово. Але якщо вам такий спосіб не до душі, скачайте образ убунти, запишіть на диск і запустіться з нього. Потім натиснете 5 кнопок і все готово. Також, до квітня 2011, можна було замовити диск з убунтою, але вже це лавочка прикрита...

[ред.] Консоль

Звісно ж, при першому запуску реакція нубів — «А ГДЄ КАСИНКА, ГДЄ ПУСК?!!». Пусків тут не буде, звикайте, тут є «головне меню». Все інше робиться через консоль — від запуску іграшок, до монтування розділів диску. Короткий список найнеобхідніших bash-команд тут, ознайомтесь і творіть. Спочатку консоль може здатись не дуже зручною, але потім ви зізнаєтесь що вона - чудо і полюбите її як власну мати.

[ред.] Галерея

[ред.] Посилання

[ред.] Примітки

  1. Алсо: крім версії 10.10, яку випустили 10.10.2010. Це типу гет.
  2. Хоча це все легко запускається через Wine
Отримано з http://ukrmemoria.com/Ubuntu
Особисті інструменти
Простори назв
Варіанти
Дії
Навігація
Братні проекти
Інструменти