4chan

Матеріал з Файна Меморії
(Перенаправлено з Форчан)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
4chan
4chan logo.png
Іміджборд
Статус працює
Час 1.10.2003 - понині
Адмінство moot !Ep8pui8Vw2
Мова Англійська
Рушій Wakaba
Адреса http://www.4chan.org


4chan — це найбільший англомовний іміджборд в Інтернеті. Спочатку він був створений як борда для обговорень аніме, заснований на популярному японському іміджборді під назвою 2chan, але з часом він розширився і охопив інші теми, починаючи від зброї, закінчуючи відеоіграми і покемонами, навіть маловідомими аніме. Найбільші дошки — /b/, /int/, /pol/, /a/, /sp/. Швидкість постингу — 300—400,000 постів за день.

Найбільша дошка, /b/, була сумно відома тим, що її користувачі розігрували основні інтернет-напрямки, як от розіграш «Dub the Dew», коли опитування було захоплено, і переміг варіант «Гітлер не зробив нічого поганого», викриття містифікацій, які потрапили в новини, такі як розіграш #BaldForBieber, і атаки на веб-сайти, які привернули до себе неправильну увагу.

4chan, разом з 8chan, сприяли Ґеймерґейту, Брекзиту та підтримували Трампа. Він має вплив в Інтернеті, включаючи веб-сайти, такі як Know Your Meme, Encyclopedia Dramatica, RationalWiki та Вікіпедія, а також соціальні мережі, такі як Facebook. Наприклад, він захищає певних користувачів, таких як BatteryIncluded (Ровен Форест) та Koncorde на Вікіпедії і JustARandommer на Редиті.

Історія[ред.]

4chan був створений заблокованим користувачем сайту SomethingAwful під ніком «moot» в чаті IRC. Застосунок було написано аналогічно японському Futaba Channel, за винятком англійської. На момент створення у нього було всього дві дошки — Anime General і Anime/Random. Тепер він розділений на шість категорій дошок, організованих за категоріями «Японська культура», «Інтерес», «Творчість», «Для дорослих», «Інше» та «Різне». Також запускається серія текстових дошок, але ніхто ніколи ними не користується.

Йоцуба Койвай, маскот Форчану

Хоча Форчан можна використовувати безкоштовно, користувачі також можуть купити пасскод для обходу капчі, відомий як 4chan Pass. Сайт тричі за свою історію піддавався повному перезапису. Перший був написаний самим Мутом, який спочатку дозволяв зображення тільки в ОП-пості. Другий раз він був написаний WT Snacks, щоб дозволити розміщення зображень. Втретє він, схоже, залишився тим самим, але був фактично переписаний в HTML5 та CSS3, щоб підвищити продуктивність для юзерів.

Анонімність[ред.]

Хоча 4chan допускає використання тріпкодів, використання будь-якої самоідентифікації при постингу в основному не схвалюється анонімною спільнотою. На газетній конференції було сказано, що 4chan став «протилежністю Google, соціальним мережам і блогам».

Як і інші іміджборди, його основна дошка, /b/ — Random, відключає використання тріпкодів і змушує всіх залишатися анонімними.