Редагування Nichan

Перейти до навігації Перейти до пошуку

Увага! Ви не авторизувалися на сайті. Ваша IP-адреса буде публічно видима, якщо Ви будете вносити будь-які редагування. Якщо Ви увійдете або створите обліковий запис, редагування будуть натомість пов'язані з Вашим іменем користувача, а ще у Вас з'являться інші переваги.

Редагування може бути скасовано. Будь ласка, перевірте порівняння нижче, щоб впевнитись, що це те, що ви хочете зробити, а потім збережіть зміни, щоб закінчити скасування редагування.

Поточна версія Ваш текст
Рядок 1: Рядок 1:
 
{{Сайт|Тип=Іміджборд|Назва=Nichan|Статус=працює|Час=17.08.2010 - 25.11.2013,<br> 2.04.2020 - понині|Адмінство=[[Користувач:Deimos|Deimos]]|Мова=Українська|Рушій=<s>Wakaba</s> Vichan|Адреса=http://nichan.net|Лого=Ні-чян.png|px=166}}
 
{{Сайт|Тип=Іміджборд|Назва=Nichan|Статус=працює|Час=17.08.2010 - 25.11.2013,<br> 2.04.2020 - понині|Адмінство=[[Користувач:Deimos|Deimos]]|Мова=Українська|Рушій=<s>Wakaba</s> Vichan|Адреса=http://nichan.net|Лого=Ні-чян.png|px=166}}
[https://nichan.net/ '''Нічан''' (Nichan)] — найстаріший з нині існуючих український [[іміджборд]]. Назва походить від поєднання назви японського іміджборду 2chan.net (цифра 2 японськоою читається як «ні»), а також українського слова «Ніч». Вперше відкритий влітку 2010 року, закритий наприкінці 2013 року і відкритий заново коронавірусною весною 2020 року. Станом на весну 2021 року це другий по активності україномовний іміджборд.
+
 
 +
'''Нічан''' (Nichan) — найстаріший з нині існуючих український [[іміджборд]]. Назва походить від поєднання назви японського іміджборду 2chan.net (цифра 2 японськоою читається як "ні"), а також українського слова "Ніч". Вперше відкритий влітку 2010 року, закритий наприкінці 2013 року і відкритий заново коронавірусною весною 2020 року. Станом на весну 2021 року це другий по активності україномовний іміджборд.
  
 
== Історія ==
 
== Історія ==
Нічан було створено в знак протесту до іншого україномовного іміджборду, Учану. Учан на той момент був надзвичайно політизованим і дуже багато тредів зводилося до обговорення москалів. Нічан намагався бути нейтральним іміджбордом і доказом тому, що україномовна спільнота може існувати без обговорення москалів у кожному треді. Тому на основному розділі, дошці /b/, яку було названо Балачки, було встановлено заборону на обговорення політики. Політику дозволялося обговорювати лише на дошці «Політика».
 
  
У свої перші місяці існування Нічан не мав власної аудиторії і страждав від постійних «набігів» з Учану, а також з різних російськомовних іміджбордів. Щодня створювалися численні треди, зміст яких обмежувався лише посиланнями на Учан та на російськомовні іміджборди (так званий вайп), що майже унеможливлювало нормальне існування дошки. Боротьба з цим велася методом банів, а також додаванням цих посилань у чорний список. І хоча через якийсь час кількість вайпів значно зменшилася, вони ніколи не припинялися остаточно впродовж перших років існування сайту.
+
Нічан було створено в знак протесту до іншого україномовного іміджборду, Учану. Учан на той момент був надзвичайно політизованим і дуже багато тредів зводилося до обговорення москалів. Нічан намагався бути нейтральним іміджбордом і доказом тому, що україномовна спільнота може існувати без обговорення москалів у кожному треді. Тому на основному розділі, дошці /b/, яку було названо Балачки, було встановлено  заборону на обговорення політики. Політику дозоволялося обговорювати лише на дошці "Політика".
  
Не дивлячись на усі труднощі, з часом Нічан почав отримувати репутацію анімешної борди і там почали з’являтися перші власні дописувачі. У період приблизно 2011—2012 років Нічан мав невелику аудиторію з «трьох з половиною дописувачів», які творили контент, малювали маскотів, перекладали комікси, аніме та інше.
+
У свої перші місяці існування Нічан не мав власної аудиторії і страждав від постійних "набігів" з учану, а також з різних російськомовних іміджбордів. Щодня створювалися численні треди, зміст яких обмежувався лише посиланнями на учан та на російськомовні іміджборди (так званий вайп), що майже унеможливлювало нормальне існування дошки. Боротьба з цим велася методом банів, а також додаванням цих посилань у чорний список. І хоча через якийсь час кількість вайпів значно зменшилася, вони ніколи не припинялися остаточно впродовж перших років існування сайту.
  
Приблизно в 2012 році Нічан увійшов у період стагнації — старі користувачі все менше заходили на сайт, а нових не з’являлося. Остаточним кінцем «старого Нічану» стали диверсії з боку невідомих осіб, які почали викладати на Нічан дитячу порнографію, а після того писати скарги на хостинг провайдера сайту. Після чергової такої диверсії наприкінці 2013 року сайт було вирішено закрити, а на головну сторінку поставити заглушку.
+
Не дивлячись на усі труднощі, з часом Нічан почав отримувати репутацію анімешної борди і там почали з'являтися перші власні дописувачі. У період приблизно 2011-2012 років Нічан мав невелику аудиторію з "трьох з половиною дописувачів", які творили контент, малювали маскотів, перекладали комікси та аніме та інше.
  
Нове народження сайту відбулося на весні 2020 року, коли користувачі зв’язалися з адміністратором сайту і попросили підняти Нічан ще раз, як історичний пам’ятник україномовним іміджбордам початку десятих років. Спочатку планувалося підняти сайт лише на короткий строк, зберегти усі треди і закрити знову, але через те, що на сайті почала знову з’являтися аудиторія, Нічан продовжив існувати. Рушій сайту було оновлено (старий рушій '''Wakaba''' було замінено на також старий, але все ж значно новіший рушій '''Vichan'''), оновлено дизайн, створено нові дошки і в такому вигляді сайт продовжив своє життя.
+
Приблизно в 2012 році Нічан увійшов у період стагнації - старі користувачі все менше заходили на сайт, а нових не з'являлося. Остаточним кінцем "старого Нічану" стали диверсії з боку невідомих осіб, які почали викладати на Нічан дитячу порнографію, а після того писати скарги на хостинг провайдера сайту. Після чергової такої диверсії наприкінці 2013 року сайт було вирішено закрити, а на головну сторінку поставити заглушку.
 +
 
 +
Нове народження сайту відбулося на весні 2020 року, коли користувачі зв'язалися з адміністратором сайту і попросили підняти Нічан ще раз, як історичний пам'ятник україномовним іміджбордам початку десятих років. Спочатку планувалося підняти сайт лише на короткий строк, зберегти усі треди і закрити знову, але через те, що на сайті почала знову з'являтися аудиторія, Нічан продовжив існувати. Рушій сайту було оновлено (старий рушій Wakaba було замінено на також старий, але все ж значно новіший рушій Vichan), оновлено дизайн, створено нові дошки і в такому вигляді сайт продовжив своє життя.
  
 
== Основи ==
 
== Основи ==
Нічан є анонімним іміджбордом. На сайті відсутня реєстрація, усі користувачі дописують під іменем «Анонім» (на деяких дошках використовується інше стандартне ім’я, наприклад: /a/ — Ханю, /pol/ — Зеленський та ін.), і хоч користувачі мають можливість вказати інше ім’я, це не заохочується (часто засуджується). Основним наповненням сайту є текстові повідомлення і зображеннями.
 
  
Сайт поділено на тематичні дошки, а кожна дошка поділена на окремі треди/нитки (теми). Кожен користувач має можливість анонімно створити власний тред чи дописати у будь-який існуючий.
+
Нічан є анонімним іміджбордом. На сайті відсутня реєстрація, усі користувачі дописують під іменем "Анонім" (на деяких дошках використовується інше стандартне ім'я), і хоч користувачі мають можливість вказати інше ім'я, це не заохочується. Основним наповненням сайту є текстові повідомлення і зображеннями.
 +
 
 +
Сайт поділено на тематичні дошки, а кожна дошка поділена на окремі треди (теми). Кожен користувач анонімно створити власний тред чи відповісти у будь-який існуючий.
  
 
== Дошки (розділи) ==
 
== Дошки (розділи) ==
 +
 +
На сайті діє 8 дошок
  
 
=== Загальні дошки ===
 
=== Загальні дошки ===
[https://nichan.net/b/ /b/] — '''Балачки''' — найактивніша та основна дошка. Спілкування на будь-які теми. Відсутність тематичної модерації і лише загальні правила. Дошка стровена для тредів, тематика яких не відповідає жодній іншій дошці. Також, станом на кінець квітня 2021, тут є активна мета-нитка «лампових балачок», що вже давно перетнула межу в 10 перекотів, та є своєрідним чатиком, аби не засмічувати беззмістовними темами решту борди, та відсіяти «конфофажство». Була спроба зробити подібне для особливо творчих анонів, нитка називалась «Вушка та Творчість», але вона через кілька перекотів швиденько потонула.
 
  
[https://nichan.net/int/ /int/] — '''International''' — міжнародний розділ, а також єдиний розділ, де немає обмеження по мові спілкування. За усіми іншими параметрами він подібний до /b. На диво злетів та має власних постійних іноземних відвідувачів, найвідомішими з яких є американець-амікусофаґ та Венесуела-кун (в честь останнього нічанівці навіть намалювали [https://pixelplanet.fun/#d,-11934,-394,11 арт] в PixelPlanet)<br>
+
'''/b/ — Балачки''' — найактивніша та основна дошка. Спілкування на будь-які теми. Відсутність тематичної модерації і лише загальні правила. Дошка стровена для тредів, тематика яких не відповідає жодній іншій дошці. Також, станом на кінець квітня 2021, тут є активна мета-нитка «лампових балачок», що вже давно перетнула межу в 10 перекотів, та є своєрідним чатиком, аби не засмічувати беззмістовними темами решту борди, та відсіяти «конфофажство».
  
[https://nichan.net/s/ /s/] — '''Sexy Ladies''' — розділ для зображень та відео, сексуального характеру. Єдиний розділ, на якому дозволено ділитися зображеннями з віковим обмеженням 18+. Відвідуючи цей розділ, ви підтверджуєте, що вам виповнилося 18 років. Це єдиний розділ, де дозволені зображення та відео такого характеру.<br>
+
'''/int/ — International''' — міжнародний розділ, а також єдиний розділ, де немає обмеження по мові спілкування. За усіми іншими параметрами він подібний до /b. На диво злетів та має власних постійних іноземних відвідувачів, найвідомішими з яких є американець-амікусофаґ та Венесуела-кун (в честь останнього нічанівці навіть намалювали [https://pixelplanet.fun/#d,-11934,-394,11 арт] в PixelPlanet)<br>
 +
 
 +
'''/s/ — Sexy Ladies''' — розділ для зображень та відео, сексуального характеру. Єдиний розділ, на якому дозволено ділитися зображеннями з віковим обмеженням 18+. Відвідуючи цей розділ, ви підтверджуєте, що вам виповнилося 18 років. Це єдиний розділ, де дозволені зображення та відео такого характеру.<br>
  
 
=== Тематичні дошки ===
 
=== Тематичні дошки ===
 +
 
На відміну від загальних дошок, на тематичних дошках дозволено створення лише тредів, тема яких відповідатиме тематиці дошки.
 
На відміну від загальних дошок, на тематичних дошках дозволено створення лише тредів, тема яких відповідатиме тематиці дошки.
  
[https://nichan.net/a/ /a/] — '''Аніме та Манґа''' — оплот поціновувачів сучасної культури країни сонця, що сходить. По замовченню пости тут підписуються іменем [[Ханю]]. Це ім’я рандомно було [[Анонімус|кимось]] запропоновано, та так і прижилося, оскільки ніхто не був проти.<br>
+
'''/a/ — Аніме та Манґа''' — оплот поціновувачів сучасної культури країни сонця, що сходить. По замовченню пости тут підписуються іменем Ханю. Це ім’я рандомно було [[Анонімус|кимось]] запропоновано, та так і прижилося, оскільки ніхто не був проти.<br>
  
[https://nichan.net/n/ /n/] — '''Розмови про Нічан''' — мета-дошка, створена для обговорення роботи сайту, пропозицій та скарг. Ім’я дописувача за замовчуванням — Deimos (адмін бірди).<br>
+
'''/n/ — Розмови про Нічан''' — мета-дошка, створена для обговорення роботи сайту, пропозицій та скарг. Ім’я дописувача за замовчуванням — Deimos.<br>
  
[https://nichan.net/v/ /v/] — '''Відеоігри''' — ігри як для комп’ютерів, консолей, так і мобільних телефонів. Обговорення нових та старих ігор, новин, що стосуються ігрової індустрії і просто цікавинок, пов’язаних з відеоіграми.
+
'''/v/ — Відеоігри''' — ігри як для комп’ютерів, консолей, так і мобільних телефонів. Обговорення нових та старих ігор, новин, що стосуються ігрової індустрії і просто цікавинок, пов’язаних з відеоіграми.
 
<br>
 
<br>
  
[https://nichan.net/pol/ /pol/] — '''Політика''' — дошка для політичних розмов. Ім’я дописувача за замовчуванням — Зеленський. Діє система «позначення», кожен анон може вибрати свою позначку (наприклад: націоналізм, фашизм, сіонізм та ін.) та над вашим дописом буде відповідний прапорець.<br>
+
'''/pol/ — Політика''' — дошка для політичних розмов. Ім’я дописувача за замовчуванням — Зеленський.<br>
  
[https://nichan.net/ukr/ /ukr/] — '''Українізація та Переклади''' — у цьому розділі ведуться розмови про українську мову, українізацію, а також переклади будь-яких форм медія. Відео, аніме, відеоігри, комікси, мовні питання, питання про переклад, поширення перекладу чи пошук допомоги у роботі з перекладом.<br>
+
'''/ukr/ — Українізація та Переклади''' — у цьому розділі ведуться розмови про українську мову, українізацію, а також переклади будь-яких форм медія. Відео, аніме, відеоігри, комікси, мовні питання, питання про переклад, поширення перекладу чи пошук допомоги у роботі з перекладом.<br>
  
'''Загалом 8 дошок'''
+
=== Інше ===
  
=== Інше ===
+
'''/dm/''' — інструмент для створення демотиваторів.<br>
'''[https://nichan.net/demotivator/ /dm/]''' — інструмент для створення демотиваторів, один з основних для створення нічанівських мемів.<br>
+
'''/px/''' — [http://pixel.nichan.net/ Нічанівський Піксель Спейс)].<br>
'''[http://pixel.nichan.net /px/]''' — [http://pixel.nichan.net/ Нічанівський Піксель Спейс].<br>
 
  
 
== Персонажі ==
 
== Персонажі ==
'''[[Маск-кіт]]''' — гібрид кота із червоною маскою навколо очей та москіта, виконує функції маскота дошки /б/ та згодом улюбленця Ні-чян. У нього велика та сердита пика, його часто зображують у пафосному вигляді. Його чорний (часто темно-сірий) колір символізує ніч. <br>
+
'''Маск-кіт''' — гібрид кота із маскою та москіта, виконує функції маскота /б/. У нього велика та сердита пика, його часто зображують у пафосному вигляді. Його чорний колір символізує ніч. <br>
'''[[Ні-чян|Нічия-чян]] (Ні-чян, Нічян, <s>Ні-тян</s>)''' — [http://en.wikipedia.org/wiki/Moe_anthropomorphism гіджінка] борди, її ім’я — це розгорнуте «Нічан» та одночасно натяк на малу відвідуваність борди. Зображується як похмура, зсутулена дівчина з трохи скуйовдженним волоссям та синцями або мішками під очима від сидіння в мережі вночі. Іноді має величезні навушники. Щодо кольору волосся так і не дійшли згоди (він змінюється від балкитно-сталевого до світло-синього), але очі в неї яскраво-блакитні. Нічия та Маск-Кіт знаходяться у дружніх відносинах. <br>
+
'''Нічия-чян''' — [http://en.wikipedia.org/wiki/Moe_anthropomorphism гіджінка] борди, її ім’я — це розгорнуте «Нічан» та одночасно натяк на малу відвідуваність борди. Зображується як похмура, зсутулена дівчина з трохи скуйовдженним волоссям та синцями або мішками під очима від сидіння в мережі вночі. Іноді має величезні навушники. Щодо кольору волосся так і не дійшли згоди (він змінюється від балкитно-сталевого до світло-синього), але очі в неї яскраво-блакитні. Нічия та Маск-Кіт знаходяться у дружніх відносинах.<br>
'''[[Нічанокотик]]''' — округлий котик, намальований безосібним художником маскот нового Нічану. Не має ні історії ні характеру, просто символ. Можна побачити на основному банері Нічану, на головній сторінці та просто на фоні. <br>
+
'''Нічанокотик''' — намальований безосібним художником маскот нового Нічану. Не має ні історії ні характеру, просто символ.
  
 
== Галерея ==
 
== Галерея ==
Рядок 61: Рядок 67:
 
== Посилання ==
 
== Посилання ==
 
* http://nichan.net — власне Нічан.
 
* http://nichan.net — власне Нічан.
* http://twitter.com/NetNichan — офіційний твітер '''Нічану'''.
+
* http://twitter.com/NetNichan — офіційний твітер Нічану.
* https://old.nichan.net/ - Архів «старого '''Нічану'''», тут можливо переглянути нитки, дописи того часу.
+
* https://old.nichan.net/ - а ось тут ти можеш глянути збережені треди зі старого Нічану.
* https://t.me/ukrainian_nichan — Телеграм '''Нічану'''.
 
 
 
[[Категорія:Сайти]]
 
[[Категорія:Іміджборди]]
 

Будь ласка, зверніть увагу, що всі зміни, внесені вами до Файна Меморія, можуть редагуватися, доповнюватися або вилучатися іншими користувачами. Якщо ви не бажаєте, щоб написане вами безжально редагувалось — не пишіть тут.
Ви також підтверджуєте, що наведене тут написано вами особисто або запозичено з джерела, яке є суспільним надбанням, або подібного вільного джерела (див. Файна Меморія:Авторське право).
Не публікуйте тут без дозволу матеріали, захищені авторським правом!

Скасувати Довідка про редагування (відкривається в новому вікні)

Шаблон, використаний на цій сторінці:

Отримано з http://ukrmemoria.com/Nichan