Іміджборд

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Іноземні іміджборди.

Іміджборд (англ. Imageboard — «imagе» — картинка, зображення, «board» — дошка) — вид вебфоруму, що в основному спеціалізується на обміні картинками.

Назви[ред.]

До назв поширено додавати «чан» (chan). Приклад: Nichan, 4chan.. Деякі (в основному недобірди, але це просто випадковість (ні)) мають в назві просто «ч» (ch). Приклад: Двач (Смоктач), Кропивач.

Оформлення[ред.]

В основному, бірди поділені на певні тематичні дошки, а ті вже поділені на треди (нитки), які користувачі самі вибирають за темою, яка їм сподобалась, а далі просто дописують/відповідають. Часто на бордах є вибір стилю. Серед україномовних іміджбордів поширений стиль «Ukrchan»

Рушії[ред.]

  • Kusaba — програмне забезпечення для пікчурів, але творець вирішив зупинити розробку.
  • Kusaba X — наступник попереднього, теж був писаний на PHP, свого часу був популярним, але припинив розробку ще в далекому 2011 році.
  • Wakaba — створювався за принципом «просто, але круто», проте в кінці відстав та став застарілим.
  • Futallaby — це PHP-скрипт, заснований на Futaba, але перестав розроблюватись, наївся і заснув, а розробник радить Wakaba.

Україномовні іміджборди[ред.]

  • Нічан (nichan.net) — друга за активністю україномовна бірда, була створена на протидію Учану 17.08.2010, але 25.11.2013 потонула, бо адміну стало нудно. Відновила роботу 2.04.2020 і працює нині.
  • Учан — бірда за виглядом абсолютно злизана з 4chan, актив рахується від'ємними числами, але все ще рахується. Був відомий своєю абсолютно політичною натурою, що й спричинило створення Нічану. Під доменом, оформленням та назвою Учану першого квітня був відновлений Гіперчан, що нині називається Гіперучаном, Новим Учаном. Наразі є на одному рівні активності з Файначем, нижчим ніж на Нічані та Кропивачі.
  • Кропивач (Кропива, Кропидвач) — бірда відносно молода, але цього часу вистачило, щоб отримати статус «недобірди» (ракобірди) /«школобірди». Була відкрита 2016 року і працює нині.
  • Файно (Файнач) — борда, яку підняли за кілька днів після смерті Учану, та на якій початково, відповідно, сиділи учанівці. Зараз це весела ракоборда (особливо доставляє розділ /trash/) зі своєю атмосферою та мемами. Адмінить його муслім Сашко, раніше відомий як «Потурнак».

Посилання[ред.]