Жабка Пепе

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ось цю пику зараз вважають символом ненависті.

Жабка Пепе (Жаба Пепе, Жабеня Пепе) — мем, що з’явився 2005 року в коміксі Мета Ф’юрі «Boy’s Club» («Хлоп’ячий Клуб»);

Початок мемності[ред.]

Пепе первісний.

Одразу на кількох сайтах (4chan, Myspace, Gaia Online), приблизно у 2008 році став популярниим мем з Жабеням. У 2015 році зміг відзначитись, як один з найпопулярніших мем Тамбера (Tumblr). Від 2016 року Жабку починають активно використовувати, як один з символів альтернативних та суперечливих правих політичних рухів (альтрайти), що змусило багатьох користувачів мережі задуматись над його використанням. Через цю дурість Антидефамаційна ліга (ду-у-уже серйозна організація, що бореться з антисемітизмом) в тому ж році додала Жабеня в список символів ненависті, але на щастя підкресили, що не всі меми з/про Пепе є расистськими. Мет Ф’юрі, як автор персонажа був дуже обурений використанням свого творіння, як за його ж словами «символу ненависті». Він хотів та активно намагався повернути теж за його словами «позитивну» канотацію мема, для цього від веде твітер-акаунт та просуває хештеґ #SavePepe (#ВрятуватиПепе, #ЗберегтиПепе);

Детальніша історія мема[ред.]

Пепе було створено американським художником Метом Ф’юрі, мемом персонаж став після виходу коміксу Boy’s Club #1 в якому були представлені підлітки-монстри Пепе, Бред, Енті та Лендоу, який він опублікував на Myspace. У коміксі, коли Пепе мочився зі спущеними штанами, сказав цікаву фразу «feels good man» («кайф, чоловіче/чуваче»). 2006 року було надруковано видання постів із Myspace, але пости були вилучені художником. Не довго чекаючи, Жабеня з’явилось у грі Gaia Online. 2008 року анонім завантажив Жабку на дошку /b/ іміджборду 4chan, саме це дало нам більшість інших відомих варіанцій Пепе: гнів, сум, здивування, радість, меланхолія та купа інших. Став пост дуже популярним, що подарувало Пепе не тільки варіанції та й кольори, в оригінальній версії Жабеня було чорно-біле, вже потім воно отримало звичні кольори, до 2008 року Пепе асоціювався тільки з «feels good man». «Wojak» теж зображував меланхолію, тому він активно ділив любительські комікси разом з Жабкою. Осіб, що використовували мем поза борди анони з 4chan називали «нормісами» — людьми, що не мають психічних розладів, або ті, хто є частиною мейнстриму. Таким чином Пепе опинився на № 6 серед списку Daily News and Analysis — найважливіших мемів і найпопулярніших постів у Tumblr, що є досягненням для мема.

Навіть Трамп запостив Пепе.

Багато новинних агенцій підхопили асоціювання Пепе з кампанією Дональда Трампа, під час виборів в США 2016 року, білим націоналізмом та альтрайтами. У травні журналістка Олівією Нуззі написала у видання The Daily Beast, що перетворення Жабки в знак білого націоналізму було метою деяких альтрайтів. Вже у вересні на сайті кампанії Гіларі Клінтон була написана стаття з критикою Дональд а Трампа, за просування мема, а сам Пепе був описаний, як символ асоційованих з «перевагою білих».

Деякі генії теж перемальовували Пепе, часто як справжній малюнок на спражньому папері та продавали на Ebay майже за символічні суми.

КЕК![ред.]

Praise KeK!

Пародія на релігію, іронічне поклоніння Пепе. Слово Кек набуло великої популярності, через подібність до слова «лол». Кек асоційований з альтрайтами разом з Дональдом Трампом. В основному Кек почав свій старт з 4chan та інших бірд, особливо з дошки /pol/. В Древньому Єгипті був бог темряви Кек, що теж зображувався жабою, що було максимально доречно. Кека вважають певним королем, якщо не богом мемів.

Кекістан?[ред.]

Прапор Кекістану.
Основна стаття: Кекістан

Одного разу ютубер Sargon of Akkad побачив, що шітпостери технічно могли класифікуватись, як етнічна група в переписі населення Великої Британії. Він зробив запит на додання етнічної групи «кекістанець» до перепису населення. Мем став популярним та отримав свій хештеґ «FreeKekistan», частково через список на сайті knowyourmeme.com, він не зміг отримати статусу офіційної етнічності, що дуже шкода. Було припущено, що у випадку, якщо 10,000 людей зареєструють себе, як Кекістанці, то вийде створити нову мемну етнічність, схожу на етнічність Джедаїв.

Різновиди Пепе[ред.]

Зображення Назва Значення
Happy Pepe.jpg Happy Pepe Коли людина відчуває задоволення.
Sadpepe.png Sad Pepe Коли людина відчуває сум/розчарування.
Reeee.jpg Angry Pepe Коли людина відчуває гнів/розчарування. Rage Guy (котрий FUUUUUU з рейдж-коміксів) також висловлює подібну емоцію.
Smug.jpg Smug Pepe Коли відбувається щось зловісне/хитросраке. Цю єхидну пику також можна використовувати, коли ви глузливо дивитеся на ідіотів.

Honkler[ред.]

Honkler.png
(link) Перезалите відео користувача ZimoNitrome.

В липні 2018 року на одному з Дискорд-сервері, присвяченому грі League of Legends, придумали та поширили емоджі, який назвали «pepoclown». В грудні пікчурі з’явилися і на тому ж Форчані, де незабаром наш «pepoclown» став локальним мемом. Навколо персонажа почала вибудовуватися своя концепція «Clown World».

В широкому сенсі Clown World — термін для позначення всього того лайна, що відбувається зараз у нашому світі, де феміністки-негри воюють з білими трансгендерами, зростає політична нестабільність та екологічна криза. Всі думають, що світ у вогні, але ми ж знаємо, що це лише жарт. Уособленням цієї філософії і став клоун Пепе. Широку популярність він почав набирати в січні-лютому 2019 року. Тоді ж до нього причепилося прізвисько Honkler (від англ. Honk — «гудок», «сигнал»). Тобто це той самий клоун з цирку, охопленого вогнем. Він тільки і може, що кричати людям: Honk Honk.

З концепцією клоунського світу тісно пов’язана інша теорія, яку називають «чорною пігулкою». Це альтернатива тій самій червоній таблетці з «Матриці». Якщо у фільмі вона приводила до втечі з ілюзії в реальний світ, то чорна таблетка (black pill) — це усвідомлення загибелі світу, символ перманентного песимізму. У клоунському світі чорна таблетка перетворилася в клоунську пігулку (honk pill). Це той же нігілізм, але присмачений абсурдним гумором. Іншими словами, це усвідомлення людського існування як великий (і тупий) жарт Всесвіту.

У лютому меми з клоуном Пепе облюбували альтрайти. Вони ж колись перетворили самого Пепе в символ насильства. Протягом декількох місяців в західних ЗМІ культивувалася думка про те, що mr. Honkler — це такий же расистський знак, як емоджі OK або свастика. А гасло Honk Honk — не що інше, як зашифроване Heil Hitler. Ну, як завжди. Так, на початку квітня на сайті Right wing watch з’явилася стаття із заголовком «Білі націоналісти перетворюють клоуна в свій черговий расистський символ».

У червні Facebook почав блокувати пости зі згадуванням слова Honk за «невідповідність стандартам спільноти». А в липні Reddit видалив розділ r/Honkler за пропаганду расизму і насильства.

У широкому сенсі меми з клоуном Пепе висловлюють позицію, пов’язану з концепцією клоунського світу. Якщо у людини на аватарі стоїть Гонклер, швидше за все, він скептично дивиться на сучасний світ. Гасло Honk Honk теж можна розглядати як якийсь крик відчаю. Це слово часто пишуть в мемах або в коментарях, щоб показати ставлення до подій.

Apu[ред.]

Apu Apustaja.png

Варіація Пепе на ім’я Apu Apustaja, що походить з фінської іміджборди Ylilauta, але також часто поститься на 4chan, де його називають «Помічником». Він любить заводити друзів (frens), часто «незрілий», але водночас невинний і дружній. І так, його теж форсять всілякі фошисти-альтрайти, навіть його.

Groyper[ред.]

Groyper cartoon.png

Ґройпер — товста жаба (схожа на Пепе), яка, ймовірно, виникла на 4chan, хоча його походження достовірно невідоме. Ґройпер став популярним 28 липня 2017 року, коли YouTube-блогер на ім’я Savickas завантажив відео під назвою «Ґройпер гіпнотизує вас до сну». Початкове зображення Ґройпера — це товста жаба, яка схрещує руки разом. З тих пір персонаж став альтернативою популярному жабеняті Пепе. На відміну від Пепе, Ґройпер не є інтелектуальною власністю когось, хто виступає проти альтрайтів. Користувачі додають руки Гройпера до своїх аватарів в Твіттері в честь Ґройпера. Головні терміни, пов’язані з Ґройпером, — це «Bazooo», «Henlo» і посилання на затишок. Він досить відомий, щоб привернути увагу ЗМІ.

З 2018 року в підтримку Ніка Фуентеса сформувалася зграйка ґройперів, які називають себе Армією Ґройперів.

Peepo[ред.]

Peepo.jpg

Peepo, також Pepo — серія різних емоджі на Discord і Twitch, що зображає погано промальовані версії жабки Пепе, що мають схожість з Apu Apustaja. Емоджі зазвичай використовуються у чатах на обох платформах для висловлення ряду емоцій залежнно від типу використовуваного Peepo, від щасливого до сумного чи більш ситуативного в залежності від контексту. Перші варіації Peepo датуються як мінімум 2017 роком.

Соціальні мережі[ред.]

  • Взимку побачила світ сторінка у Фейсбуці для Пепе, що теж називається «Pepe The Frog»
  • Блог на Тамблері теж був, оскільки Пепе не один раз був одним з найпопулярніших мемів там
  • Було створено сторінку в інстаграмі для Жабки Пепе
  • Восені було створено сабреддіт для контенту з Жабкою «Pepe The Frog»

Галерея[ред.]