Based and Redpilled

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
BASED & RED-PILLED.jpg

Based and Redpilled (укр. Базовано і червонопігулково, також в українських інтернетах зустрічається «Ґрунтовно і чорноземно») — це фраза, що об'єднює популярні сленгові терміни «based», по суті, протилежність крінжу, і «redpilled», термін, що використовується для опису людини, яка пізнала всю неприємну суть реальності[1], і більше не може бачити світ як раніше. «Based» кажуть коли хочуть підкреслити що точка зору/висловлювання повністю протилежна сьогоднішньому західному мейнстріму думки, а комбінована фраза найчастіше використовується для похвали спірних людей чи думок. Переважно використовується серед /pol/тардів на Форчані, як іронічно, так і щиро.

Походження[ред.]

Перше вживання цієї фрази. Ц*нзуру наклали не ми.
Базований лях.
А дійсно базований, ліл.

Точне походження фрази невідоме, однак обидва слова активно використовували на Форчонзі ще до їх поєднання: «based», що з’явилося в 2010 році від репера Lil B the Based God, і «redpilled» з фільму «Матриця», де поїдання червоної таблетки показувало комусь приховану тривожну правду.

2 грудня 2013 року анон /pol/ Форчану в треді, де хвалять репера Каньє Веста за те, що він «редпільнувся», сказав: «Кожного разу, коли знаменитість навіть натякає на протидію чомусь загальноприйнятому, навіть трохи, /pol/ одразу має 4 треди, присвячені тому, наскільки вони „based“ та „redpilled“» (скрін ліворуч). В пості говориться про те, що Вест стає базованим і червонопігулковим, коли використовує расистські терміни. Це — найперше використання цієї фрази.

23 січня 2014 року інший анон /pol/'у зробив пост, в якому назвав польського політика Януша Корвін-Мікке і його радикальні погляди базованими і червонопігулковими (скрін, знову ж, ж ліворуч).

Поширення[ред.]

Базований чилійський колекціонер вертольотів.

Фраза поширилася на /pol/ та інших дошках Форчану за рік, де вона використовувалася матусиними альтрайтами, щоб просувати спірні погляди і людей (зазвичай політиків) як правильних і правдивих (приклад праворуч). Через декілька років це стало звичайним словосполученням на Форчонзі, яке тикають куди треба і куди не треба.

Фраза і її окремі терміни «based» і «redpilled» почали розповсюджуватися в соцмережах і привернули увагу ЗМІ, як, звичайно ж, терміни альтрайтів, починаючи з 2016 року. Наприклад, 26 листопада 2016 року, Vice опублікував статтю під назвою «How to Tell if Your Alt-Right Relative Is Trying to Redpill You at Thanksgiving». 30 жовтня 2017 року Quartz опублікував статтю під назвою: «The alt-right is creating its own dialect. Here’s the dictionary" mentioning "red pill.».

4 вересня 2018 року реддітор u/wsgy111 запостив в /r/4chan скріншот, на якій Тейлор Свіфт позує з кількома фанатами, її рука висить на останній фотографії, де вона позує з молодою чорною дівчиною з підписом «TayTay is Based and Redpilled», що набрав більше 13 800 голосів за три роки. 1 липня 2018 року реддітор u/JaydenDenino запостив в /r/okbuddyretard пікчур з Нео з «Матриці», що пропонує синю таблетку з написом «ліки від раку» і червону таблетку з написом «Насмішніші моменти з Гріфінів #12», підписаний «based and redpilled», набравши 31 000 голосів за два роки, що демонструє популярність мемасу в іронічних мемах, не пов’язаних зі спірними поглядами.

А зараз мем дійшов і, наприклад, до конф в Телеграмі. Форсять його зумери-каргокультисти західного інтернету і місцевого політичного дискурсу не розуміючи, що сову на глобус не натягнеш, і в Неньці повістка «лівак-правак» та інше не актуальне. А хтось просто так, по-приколу, бо йому сподобалося. Вирішувати тобі, аноне.

Галерея[ред.]

Примітки[ред.]

  1. Тобто, у своєму пізнанні настільки сповнився, що неначе вже сто трильйонів мільярд літ, бляха, проживає на трильйонах і трильйонах таких же планет, розумієш, як ця Земля.