Countryhumans
CountryHumans (укр. Країнолюди, КантріГуманс[1]) — фендом, що базується на зображенні антропоморфних персонажів країн-людей зі сферичними головами та людським тілом. Є тісно пов’язаним з мемом Polandball, бо фендом Countryhumans значною мірою базується на ньому. Головними відмінностями від Polandball є наявність людиноподібної анатомії у КГ (також є відмінності в канонах).
З моменту своєї першої появи в інтернетах в квітні 2017 року і пізніше, коли вона прославилася в кінці 2018 року, фан-база має свою тему і контраверсійно відома завдяки зображенню сексуальних стосунків між історичними та сучасними країнами, особливо СРСР і Третій Рейх[2], або зображенню терористичних організацій, таких як ІДІЛ. Багато представників інших фендомів, особливо Polandball, потужно гейтять сабж.
Від КГ пішло багато «спін-офів», таких як:
- Planet-humans — зображення персонажів як планети;
- Social-media humans — зображення персонажів на основі соцмереж;
- Flag-heads — зображення персонажів із справжніми прямокутними головами залежно від розміру прапора країни;
- Pride-humans (LGBT-humans) — засноване ЛҐБТ та гомосексуалах.
Історія
Походження фендому надзвичайно складно встановити. Найпримітнішим фактом є те, що фендом було засновано на спільноті Polandball, що сформувалася в 2009 році, де країни зображаються як кулі на коміксах жахливої якості. Багато коміксів там в основному історичні, а іноді і образливі. Також широко відомо, що він заснований на манзі "Hetalia". оскільки її персонажі є уособленням самих країн.
Широко прийнятим є той факт, що фендом є російським, оскільки вважається, що він був вперше сформований у VK в 2017 році. Багато хто впевнений, що це так, оскільки багато найстаріших артів Countryhumans були зроблені російськими (хоча серед них було не мало українців) художниками, або в них найбільше зображень персонажа Росії. Однак ніяких облікових записів чи якихось робіт не знайдено. За межами російської спільноти фендому було помічено відео на YouTube. Воно було завантажене в квітні 2017 року, і у ньому зображені персонажі часів Другої дєдової війни з обличчями в прапорах (тобто голова така ж як і у кантріболів). В листопаді того ж року було завантажено відео про країни Східної Азії в стилі «animation meme».
Походження терміну Countryhumans також суперечливе. Існує багато теорій про те, коли він вперше був введений. Одним з них був той факт, що в липні 2014 року був створений користувач Facebook «Country Humans» (через пробіл). Створений в Аргентині, акаунт публікує персонажів з країн Латинської Америки (в основному Америки і Чилі, які відтоді стали популярні в середині 2020-го), намалювані в вигляді людських/аніме-персонажів. Проблема в будові персонажів: вони не були з кулястими головами з прапорами. Але це одне з перших згадок цього терміну в Інтернеті. В нині видаленому журналі DeviantArt за листопад 2014 року творець журналу використав термін Countryhumans, з описом, де говоряться, що ті, хто був в цьому «фендомі», стають ціллю самого користувача (погроза смерті, ууу). Коротше, питання, коли цей термін було вперше використано, досі залишається спірним.
Ech0chamber, художник Newsground, що раніше був активним на DeviantArt, опублікував малюнок Країн Осі 25 вересня 2016 року, вважаючи, що це вперше, коли хто-небудь з персонажів Countryhumans вперше з'явився. Однак DeviantArt Ech0 було назавжди забанено у 2019 році, і це неможливо, якщо вона змінила зображення, оскільки на Девіанті дозволяють змінювати зображення цього конкретного допису, не просто репостячи зображення.
4 квітня 2021 року користувач u/PhotographOk7968 з r/CountryhumansCringe виявив зображення першої появи Countryhumans, створене 3 травня 2011 року. На ньому зображені Сполучені Штати, які, здається, стріляють в Іран. Саме зображення включало дату створення і «Incent 2800». Редитор пояснив, що зображення зберіг на своєму комп'ютері ще в 2014 році користувач 4chan, де воно було видалено з сайту десь в 2015 році. Образ такий, що хоч голови і містять прапор країни, руки, кисті і шия не розмальовані в колір прапору.
Поза цими відкриттями, Countryhumans вперше став популярним в російськомовних інтернетах[3] в період з листопад по грудень 2017 року. То ж не дивно, що персонаж Росія вважається одним з найпопулярніших і найважливіших персонажів фендому. Починаючи з кінця 2020 року, багато країн Азії (особливо південно-східні) і Латинської Америки з тих пір звернули на себе велику увагу.
Персонажі
Персонажі фендому CountryHumans виглядають як людиноподібні істоти, голова і тіло яких розфарбовані у вигляді прапора країн, які вони зображають. Зазвичай голова кулястої форми, але в деяких випадках вона може бути іншою, наприклад прямокутною.
Незважаючи на те, що в назві фендому йдеться про країни, до нього часто також відносяться різні автономні території, міста і організації. Також деякі автори придумують своїх країнолюдей, які не існують і не існували в реальному житті.
Україна
Зовнішність
Україну зазвичай малюють в якому-небудь гуді (толстовці з капюшоном), часто з синьо-жовтими прапорами. Білий – такжо поширений колір гуді. Інші топи можуть бути светрами чи будь-яким одягом взагалі. Український вінок також є дуже поширеним аксесуаром з багатьма різними кольорами і узорами, найбільш популярними з яких є жовті кольори чи маки. Чоловічі і жіночі версії однаково поширені, тому насправді не існує "загальноприйнятої" статі. Також зустрічаються жіночі інтерпретації в традиційному одязі. Зазвичай фанати зображають УПА як другу особистість України чи як брата. Це щось типу "вар'ятської" версії України. Його прапор – червоно-чорний, і зазвичай УПА носить військову форму.
Особистість
Україна може бути дуже приємною та турботливою, але також бути гіркою, хитромудрою, дуже впертою та/або рішучою. Вона також може бути дуже націоналістичною та гордою, і завжди намагатиметься робити те, що вона вважає найкращим для інших та їхніх людей. Розізлити Україну дуже просто. Вона намагається бути позитивниою, але іноді це може бути важко.
Інтереси
- Природа (акцент на квітах)
- Православне християнство
- Футбол
- Бокс
- Баскетбол
- Кулінарія
- Гриби
- Музика (українська народна, класична, особливо сучасний рок)
Росія
Росія дуже популярна у фендомі, частково завдяки тому, що оригінальний фендом був російським. Персонаж зображається художниками як алкоголік, в основному через те, що Росія найбільше споживає горілку, що робить Росію четвертою країною, яка споживає алкоголь.
Деякі можуть зображати Росію як гомофоба через жорсткі права ЛҐБТ у Росії. Персонажа можна зобразити як суїцидального або депресивного через те, що в Росії високий рівень самогубств [4].