Жабка Пепе

Матеріал з Файна Меморії
Версія від 11:50, 10 травня 2021, створена Марко (обговорення | внесок) (Створена сторінка: Жабка Пепе (Жаба Пепе, Жабеня Пепе) — мем, що з'явився 2005 року в коміксі Мета Ф'юрі «Boy's Club...)
(різн.) ← Попередня версія | Поточна версія (різн.) | Новіша версія → (різн.)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Жабка Пепе (Жаба Пепе, Жабеня Пепе) — мем, що з'явився 2005 року в коміксі Мета Ф'юрі «Boy's Club» («Хлоп'ячий Клуб»);

Початок мемності

Одразу на кількох сайтах (4сhan, Myspace, Gaia Online), приблизно у 2008 році став популярниим мем з Жабеням. У 2015 році зміг відзначитись, як один з найпопулярніших мем Тамбера (Tumblr). Від 2016 року Жабку починають активно використовувати, як один з символів альтернативним та суперечливих правих політичних рухів, що змусило багатьох користувачів мережі задуматись над його використанням. Через цю дурість Антидефамаційна ліга в тому ж році додала Жабеня в список символі ненависті, але на щастя підкресили, що не всі меми з/про Пепе є расистськими. Мет Ф'юрі, як автор персонажа був дуже обурений використанням свого творіння, як за його ж словами «символу ненависті». Він хотів та активно намагався повернути теж за його словами «позитивну» канотацію мема, для цього від веде твітер-акаунт та просуває хештеґ #SavePepe (#ВрятуватиПепе, #ЗберегтиПепе);

Детальніша історія мема

Пепе було створено американським художником Метом Ф'юрі, мемом персонаж став після виходу коміксу Boy's Club #1 в якому були представлені підлітки-монстри Пепе, Бред, Енті та Лендоу, який він опублікував на Myspace. У коміксі, коли Пепе мочився зі спущеними штанами, сказав цікаву фразу «feels good man» («кайф, чоловіче/чуваче»). 2006 року було надруковано видання постів із Myspace, але пости були вилучені художником. Не довго чекаючи, Жабеня з'явилось у грі Gaia Online. 2008 року анонім завантажив Жабку на дошку /b/ іміджборду 4chan, саме це дало нам більшість інших відомих варіанцій Пепе: гнів, сум, здивування, радість, меланхолія та купа інших. Став пост дуже популярним, що подарувало Пепе не тільки варіанції та й кольори, в оригінальній версії Жабеня було чорно-біле, вже потім воно отримало звичні кольори, до 2008 року Пепе асоціювався тільки з «feels good man». «Wojak» теж зображував меланхолію, тому він активно ділив любительські комікси разом з Жабкою. Осіб, що використовували мем поза форумом анони з 4сhan називали "normies" — людьми, що не мають психічних розладів, або ті, хто є частиною мейнстриму. Таким чином Пепе опинився на №6 серед списку Daily News and Analysis — найважливіших мемів і найпопулярніших постів у Tumblr, що є досягненням для мема.

Багато новинних агенцій підхопили асоціювання Пепе з компанією Дональда Трампа, під час виборів в США 2016 року, білим націоналізмом та альтернативними правими. У травні журналісткою Олівією Нуззі написала у видання The Daily Beast, що перетворення Жабки в знак білого націоналізму було метою деяких альтернативних правих. Вже у вересні на сайті кампанії Хіларі Клінтон була написана стаття з критикою Дональда Трампа, за просування мема, а сам Пепе був описаний, як символ асоційованих з перевагою білих.

Деякі генії теж перемальовували Пепе, часто як справжній малюнок на спражньому папері та продавали на Ebay майже за символічні суми.

КЕК!

Пародія на релігію, іронічне поклоніння Пепе. Слово Кек набуло великої популярності, через подібність до слова "лол". Кек асоційований з альтернативними правими разом з Дональдом Трампом. В основному Кек почав свій старт з 4chan та інших бірд, особливо з дошки /pol/. В Древньому Єгипті був бог темряви Кек, що теж зображувався жабою, що було максимально доречно. Кека вважають певним королем, якщо не богом мемів.

Кекістан?

Одного разу ютубер Sargon of Akkad побачив, що шітпостери технічно могли класифікуватись, як етнічна група в переписі населення Великої Британії. Він зробив запит на додання етнічної групи "кекістанець" до перепису населення. Мем став популярним та отримав свій хештеґ "FreeKekistan, частково через список на сайті knowyourmeme.com, він не зміг отримати статусу офіційної етнічності, що дуже шкода. Було припущено, що у випадку, якщо 10,000 людей зареєструють себе, як Кекістанці, то вийде створити нову мемну етнічність, схожу на етнічність Джедаїв.

Соціальні мережі

  • Взимку побачила світло сторінку у Фейсбусі для Пепе, що теж називається «Pepe The Frog»
  • Блог на Тамблері теж був, оскільки Пепе не один раз був одним з найпопулярніших мемів там
  • Було створено сторінку в інстаграмі для Жабки Пепе
  • Восені було створено сабреддіт для контенту з Жабкою «Pepe The Frog»