Polandball

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Polandball 001.png

Polandball (Ляхокуля) — інтернет-мем, який уперше був створений користувачами розділу /int/ німецького іміджборду Krautchan.net у другій половині 2009 року.

Історія мема

Цей мем пов’язаний з великою кількістю інтернет-коміксів, персонажами яких виступають різні країни, зображені у вигляді забарвлених в кольори національного прапора куль. Polandball є першим і найбільш відомим персонажем таких коміксів.

Зразок мема

Поява Polandball’а пов’язана з кібервійною між польськими користувачами Інтернету і рештою світу, що мала місце в серпні 2009 року на сайті drawball.com. Цей сервіс пропонує своїм відвідувачам віртуальне полотно у формі кулі, на якому можна малювати — причому можна малювати поверх малюнків, створених іншими. У польському інтернет-середовищі виникла ідея намалювати на кулі прапор Польщі, що і було здійснено силами тисяч поляків. Вони змогли захопити все полотно, розділивши його на білу і червону половини і написавши слово «POLSKA» посередині. Однак, тут втрутилися користувачі з іміджборду 4chan, і на польському малюнку була зображена гігантська свастика.

Авторство картинки поландбола приписується Falco, британському користувачеві, який створив мем у вересні 2009 року за допомогою програми MS Paint. Спочатку мем був аполітичний і використовувався Falco з метою тролінгу поляка Wojak, який пише ламаною англійською. Незабаром після створення мем був підхоплений московськими користувачами іміджборду, які з ентузіазмом почали малювати комікси про Polandball.

Особливу старанність в малюванні політичних коміксів виявили москальські юзери після теракту, в якому загинула польська делегація, очолювана Качинським (авіакатастрофа із загибеллю польської делегації, що летіла в Хатинь для вшанування пам’яті поляків, загиблих в роки Другої світової війни; вуха Кремля в авіакатастрофі стирчать так, що їх видно навіть з-за океану). В цих коміксах поландбол зображається ґоноровим, пихатим і дурнуватим із явною манією величі. У діалогах між країнами-кулями в основному використовується ламана англійська та інтернет-сленг, що нагадує мем Lolcat. При зображенні Polandball’а польський прапор навмисно перевертається (верхня половина червона, нижня — біла), а в закінченні коміксів дуже часто Polandball плаче.

Тематика країном’ячиків

Традиційно прийнято зображати кожну окрему країну у вигляді кулі. Хоча це не обов’язково повинна бути куля: Ізраїль зазвичай малюють у вигляді гіперкуба, Сінгапур — трикутника, Казахстан має прямокутну форму, а Непал — так взагалі зубаста невідома хрінь, якою є їх лютий національний прапор. З рис обличчя наявні лише очі, які служать єдиною можливістю висловити якісь емоції.

Також існують певні канонічні атрибути: США зазвичай зображують у темних окулярах, Росію — у вушанці і з калашом, Великобританію — в циліндрі і з моноклем, Сербія й деякі інші країни носять пов’язки-герби на одне око. А Україну зоображують з атрибутами козака.

Негри, індіанці, папуаси і інші народи, хто «не доріс» до своєї держави, зазвичай зображуються у вигляді більярдних куль різних кольорів з цифрою в білому колі.

Особистої кульки удостоїлися регіони, що традиційно проявляють сепаратистські настрої: Техас, Сибір, Баварія, Шотландія, Каталонія і т. д. мають свої власні кулі. Плюс вони є у кожного штату США чи регіону України — загалом, залежить від масштабу, який бажає порушити той чи інший креативник.

Навіть міста малюють, роблячи кулі з гербів. Таким чином, наприклад, обіграли спір москвичів і пітерців на тему «бродюр чи поребрик».

Теми атрибутів зазвичай присвячені взаєминам країн, національним стереотипам, помітним подіям. Потужний імпульс до розвитку countryballs отримали після відомих подій з польським президентом під Смоленськом, про що йдеться вище.

Countryballs

UgRnxxrxSbY.jpg

Поява Countryballs пов'язана з Polandball. В основному вперше раз Countryballs був згаданий у 2012 році, коли створили групу в Фкантактіку.

Виродження і занепад

Починаючи з 2013 року особливо англомовні комікси майже перестали створюватися. Москалі ще трохи постібалися над українським майданом і тим, що Україну не взяли в Євросоюз. В країном’ячики полізло засилля політики, чорнухи, тюремної тематики, що, звісно, відвернуло увагу англомовної аудиторії. Школярі продовжили «тему» шляхом публікації так званих «пабліків» на сторінках Фкантактіка, що перетворило кантріболи на рак і лайно. А зараз школярів, та, що дуже важливо, чяночок зараз цікавить значно більше Countryhumans, то ж окрім відносних олдфаґів та ще живих кантріболз-маперів та аніматорів це нікому не треба.

Посилання