Wojak

Матеріал з Файна Меморії
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сабж

Wojak, також відомий як Feels Guy — це мем створений однойменним польським неймфагом з /int/ Краутчану та Вічану. Власне, під «Wojak» найчастіше розуміють саме цей мем, а не того поляка. Правопис кирилицею — Воджак Вояк.

Історія

Вищезгаданий Вояк почав постити пікчур, який пізніше став відомою як Вояк десь приблизно в 2010 році, часто супроводжуючи її шаблонною фразою «That feel when X» (Це відчуття, коли X) разом з варіантами. І обличчя, і фраза «That feel when X» походять від польського іміджборду Vichan. Він поширився на інші міжнародні іміджборди, включаючи 4chan, де до 2011 року популярність отримало зображення двох Вояків, які обіймають один одного під написом «I know that feel bro» (Я знаю це відчуття, бро). Обличчя Вояка також поєднувалось із фразою «that feel» або «that feel when», часто скорочуючи до «tfw».

Зовсім недавно Вояк став звичним явищем на Reddit та Twitter. На деяких субредитах, таких як r/PoliticalCompassMemes, Вояк використовується майже у кожному дописі, особливо інтенсивно використовується «Чад» Вояк.

Відносини з Жабою Пепе

Вояка часто пов’язують з персонажем Жабою Пепе, головним чином із варіантом Sad Frog через її сумну пику. Відносини між цими персонажами суттєво різняться залежно від художника, і у Пепе з Вояком іноді товариські стосунки, а інколи Пепе поводиться з ним жорстоко та скатологічно. У середині листопада 2014 року Вояка почали поєднувати з Smug Frod в серії коміксів під назвою Poo Poo Pee Pee, в яких Пепе робить різні… неетичні дії щодо Вояка, як правило, із сечею або калом, і створюється як реакція на використання подоби Пепе на різних основних сайтах соціальних мереж.

Варіанти мему

Brainlet

У 2016 році публікація змінених облич Wojak висміювального чи деформованого характеру (званих «brainlet» Wojaks або Slowjaks) виникла як спосіб критики Too Intelligent Wojak (зображення голови з непропорційно великими зморшкуватими мізками як уявлення більш високого інтелекту), як форми аргументу ad hominem. Його мозок — це невелика шишка, або голова має велику ямку/зовсім відсутня.

NPC

У жовтні 2018 року став популярним Вояк із заостреним носом і пустим беземоційним обличчям як візуальне представлення людей, які не можуть думати самостійно або приймати власні рішення, що нерідко асоціюються з неігровими персонажами.

Мем привернув увагу ЗМІ, зокрема, в Kotaku і The New York Times в якості глузування над стадним менталітетом американських лівих. Близько 1500 акаунтів в Твіттері, які видавали себе за ліберальних активістів з мемом NPC в якості аватара, були заблоковані за поширення дезінформації про вибори в США в 2018 році. 13 січня 2019 року консервативний арт-колектив, відомий як «The Faction», захопив рекламний щит для Real Time з Біллом Махером, замінивши його зображення зображенням NPC Wojakref.

Coomer

У листопаді 2019 року став популярним мем Wojak Coomer завдяки інтернет-челленджу «No Nut November». Цей мем зображував відредаговане зображення Вояка з розпатланим волоссям і неохайною бородою як людину, залежну від порнографії. Часто використовувався в інтернет-тренді як заклик на утримання від мастурбації, і коли якщо людина не змогла утриматися.

Doomer

У вересні 2018 року на дошці Форчану /r9k/ з’явився мем Думер. У ньому зображений Wojak в чорній шапці і чорній куртці, що курить сигарету. Цей архетип уособлює нігілізм і депресивний стан молодих людей, як правило, представників покоління Y. Став популярним в постсовкових країнах (так-так, і у нас), породивши окрему субкультуру і жанр музики.

Doomer Girl

Жіноча версія Думера. Швидко намальована мультяшна жінка з чорним волоссям, чорним одягом і сумними очима, обведеними червоним макіяжем.

Twinkjak

Twinkjak (також відомий як «хлопчик-думер» (Doomer Boy)) відзначений брудними чорними волоссям, чорною толстовкою з капюшоном, хлоп’ячими рисами обличчя і сумним виразом обличчя. З’явився 30 січня 2020 року. Часто взаємодіє зі схожими персонажами-«думерами» в макросах.

Yes Chad

Часто плутають із «Chad» Wojak через їх майже однакові назви, «Yes Chad» вперше з’явився у твіті 1 серпня 2019 року. Yes Chad іноді називають «нордік ґеймером», «нордік чадом» або просто «Чадом». Yes Chad зображує білявого чоловіка з бородою і яскраво-блакитними очима, однак існує кілька варіантів, багато з яких ґрунтуються на політичних стереотипах.

А що сам Вояк?

На сучасному Кольчані досі сидить той самий Вояк. Йому вже за 30, відростив солідну бороду, живе наче з батьками. Всіма фібрами душі ненавидить Польщу, кидав якось відео, де палить польський прапор, ще було відео, де він українською (!) мовою вибачався за пацифікацію та інші злочини поляків. При цьому надрочує люто на Рашку і деколи навіть пише кацапською, видно що її вчив.

Див. також